Aspark Owl. Elekryk najmocniejszym seryjnym autem świata

Nikt tak dobrze nie rozumie technologii i prędkości jak Japończycy. Teraz zapowiadają, że ich hipersamochód wkrótce trafi do fabrycznej produkcji.
AsparkOwl02.jpg

Pierwszy koncept został zaprezentowany w 2017 roku podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Twórcy ogłaszają, że są gotowi do seryjnej produkcji samochodu, który stanie się najmocniejszym fabrycznym pojazdem.

Wszystko za sprawą 2012 KM ukrytych pod maską. Cztery elektryczne silniki pozwalają na osiągnięcie setki na liczniku już w 1,69 sekundy natomiast 300 km/h to kwestia 10,6 sekund. Maksymalna prędkość Apark Owl to 400 km/h. Producent twierdzi, że baterie o łącznej pojemności 64 kWh pozwolą na pokonanie aż 450 km. Całkowity czas „tankowania” został określony przez producenta na 80 minut.

Wizualnie pojazd idealnie wpisuje się w idee, które ujawniają się we wszystkich samochodach, które można sklasyfikować jako auta przyszłości. Całość konstrukcji jest wykonana z materiałów kompozytowych. Futurystyczny charakter bryły samochodu podkreślają unoszone do góry drzwi. Samochód jest naprawdę niski i ma zaledwie 99 cm wysokości, natomiast jego długość to 4,7m.Zapowiedziano produkcję 50 egzemplarzy. Jeśli masz więc wolne 12,5 mln złotych i marzysz o supersamochodzie, to musisz się pośpieszyć.  15 sztuk znalazło już nabywców. Jeśli nie uda się tym razem, to nic straconego. Aspark zapowiada produkcję kolejnych, nieco tańszych modeli. Ciężko jednak przewidzieć, co w przypadku takiej kwoty może oznaczać słowo „tańszy”. 
ZOBACZ TAKŻE: SUV NA BOGATO. ROLLS-ROYCE BLACK BADGE


Dodał(a): Adam Barabasz / Aspark Środa 13.11.2019