SUV na bogato. Rolls-Royce Cullinan Black Badge

Znany z eleganckich rozwiązań brytyjski producent samochodów zaprezentował nowe oblicze swojego pierwszego SUV-a w historii.
rolls-royce-cullinan-bla-63f666c,0,920,0,0.jpg

Sercem samochodu jest dwunastocylindrowy 6,75-litrowy silnik o mocy 600 KM. Dla podkreślenia sportowego charakteru samochodu kierujący może włączyć specjalny przycisk generujący bardziej dynamiczny dźwięk wydechu.

Black Badge powstał na konstrukcji istniejącego już Cullinana, którego nazwa bezpośrednio odwołuje się najczystszego diamentu w historii. Już samo wyprodukowanie SUV-a przez legendę angielskiej motoryzacji budziło spore kontrowersje, a jego odświeżona forma może szokować miłośników gry w polo i wielkich kapeluszy.

Podstawowe zadanie, które ma spełniać Black Badge to dość ostentacyjne informowanie otoczenia, na ile może sobie pozwolić nasz portfel. Są więc olbrzymie 22-calowe felgi, przyciemniane reflektory, błyszczący czarny lakier, którym pokryto charakterystyczną dla marki figurkę zazwyczaj pociągniętą srebrnym chromowaniem.

Dość dziwnym elementem są kolorowe paski ciągnące się wzdłuż nadwozia i następnie są powtarzane we wzorze tapicerki. W praktyce zamawiający może wybrać ich kolor, jednak w materiałach promocyjnych pojawia się żółta barwa. Zapewne w zamyśle w projektantów kontrastujące połączenie miało podkreślać nowoczesny charakter samochodu, jednak zestawienie czerni i zółcieni było na topie jakieś dwadzieścia lat temu.

Kolejną dyskusyjną interpretacją luksusu jest sufit, na którym wyświetlają się ledowe gwiazdy. To taki sympatyczny bajer, który mógłby spodobać się dzieciom, ale ciężko stwierdzić, czy trafi w gust nabywców mających do wydania ponad 1,5 miliona złotych?

ZOBACZ TAKŻE: NAJCZARNIEJSZY SAMOCHÓD ŚWIATA - JEDYNE TAKIE AUTO

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Rolls-Royce Środa 13.11.2019