1341 KM, czyli nowe off-roadowe monstrum

W założeniach to auto ma służyć do zjeżdżania z utartych szlaków i eksplorowania trudnych tras terenowych. Rwie się do tego każdy z 1340 rumaków pod maską tej fury.
missr.jpg

Wbrew panującej modzie tworzenia aut bardziej na tory wyścigowe i, ewentualnie, na ulice, firma XING Mobility postanowiła przetrzeć i wyznaczyć swój własny szlak. I rozumiejcie to jak najbardziej dosłownie, ponieważ ich prototypowe dzieło, oznaczone nazwą Miss R, to właśnie auto przeznaczone do jazdy off-road.

Ma 1341 KM i elektryczny silnik, który do tej pory nie był stosowany w samochodach tego typu. Celem producenta było bowiem osiągnięcie możliwości pojazdu nieosiągalnych dla samochodów z napędem benzynowym. I rzeczywiście to się firmie udało. Dzięki specjalnej konstrukcji pełna moc wspomnianych 1341 KM przekazywana jest momentalnie do wszystkich kół, dzięki czemu Miss R jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 1,8 sekundy, a do 200 km/h w 5,1 sekundy. Elektroniczne ograniczniki pozwalają mu zaś osiągnąć jedynie 270 km/h, ale przecież tak naprawdę w terenie to i tak więcej niż dość. W końcu nie chcielibyśmy, żeby takie cacko owinęło się wokół pnia drzewa jak wstążka.Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen YouTube Piątek 13.04.2018