Konferencja Huawei – byliśmy na premierze Huawei P20 w Paryżu!

Zapomnijcie o iPhone’ach i Samsungach. Teraz na czoło wysunął się Huawei, który zamierza pożreć swoich konkurentów bez popijania. A my mogliśmy zobaczyć to na własne oczy podczas paryskiej konferencji marki.
IMG_20180327_143000_388.jpg

Konferencja Huawei miała miejsce 27 marca w Paryżu. To właśnie podczas niej chińska marka zaprezentowała światu swoje nowe smartfony, którymi zamierza podbić serca użytkowników – Huawei P20 i P20 Pro.

Całe wydarzenie zorganizowano z wielką pompą w monumentalnym Grand Palais w Paryżu, w którym zjawił się sam Richard Yu – CEO Huawei – by, na zachodnią modłę, dokonać spektakularnej prezentacji najnowszych produktów marki. A te zrobiły równie duże wrażenie, co samo wydarzenie. Wiemy, bo tam byliśmy. W drugim rzędzie na lewo od sceny.

Huawei P20 – chiński tygrys wśród smartfonów
Pan Yu rozpoczął prezentację od przedstawienia wyników finansowych Huawei. Nie trwało to jednak długo, wszak mało kogo tak naprawdę to interesowało. Wszyscy bowiem czekali na najnowsze smartfony marki – Huawei P20 i P20 Pro, które swoimi możliwościami miały zmieść konkurencję z powierzchni ziemi. I rzeczywiście zdaje się, że zmiotły.

Pomijamy już testy benchmarkowe, w których nowe modele Huawei przeskakują konkurencję o dwie długości. To bowiem aparaty robią największe wrażenie przy okazji tych urządzeń i to właśnie im pan Yu poświęcił najwięcej czasu podczas prezentacji.

IMG_20180327_160110_160.jpg

Potrójny aparat Huaweia Huawei P20 Pro wyposażono potrójny (sic!) aparat, stworzony oczywiście we współpracy z marką Leica, który powala swoją liczbą pikseli. Pierwszy obiektyw RGB posiada 40 Mpx, drugi – monochromatyczny – 20 Mpx oraz trzeci z teleobiektywem – 8 Mpx. Aparat wyposażony jest również w dedykowany procesor przetwarzania obrazu (ISP) i czujnik temperatury barwowej, poprawiający odwzorowanie kolorów. A teraz po ludzku.

Sprowadza się to do tego, że telefony Huawei pstrykają lepsze fotki niż którekolwiek z dotychczasowych smartfonów. Zwłaszcza w ciemności, w której chińskie smartfony są w stanie dojrzeć nawet więcej niż ludzkie oko. Kilka z nich będziecie mogli z pewnością zobaczyć w naszym redakcyjnym teście smartfonu.

Huawei P20 – cena
Na razie napiszemy tyle, że Huawei P20 zapowiada się na jeden z najlepszych dotychczas stworzonych smartfonów, który w dodatku nie zrujnuje waszego budżetu aż tak bardzo. P20-tkę dostaniecie w Polsce za 2699 zł, a P20 Pro – za 3499.


Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. CKM Czwartek 29.03.2018