Aplikacja stworzy zdjęcia z wakacji, na których nie byłeś

Co zrobić, jeśli nie byłeś na wakacjach, ale wiesz, że wypadałoby się pochwalić przed znajomymi zdjęciem z fajnej plaży, to jest dla ciebie ratunek. Istnieje serwis, który zajmuje się preparowaniem zdjęć z nieistniejących wakacji.
iStock-1133594107.jpg

Okazuje się, że ludzie potrafią ściemniać nie tylko o swoich łóżkowych podbojach i erotycznych mocach przerobowych, ale również o nieodbytych podróżach. Choć zawsze w towarzystwie znajdzie się jakiś miłośnik konfabulacji, to skala tego zjawiska naprawdę przeraża.

Do tej pory jedyną przeszkoda, która stawała na drodze ludziom opowiadającym o zmyślonych wakacjach, był brak zdjęć z urojonych wyjazdów. Oczywiście, że można całą sprawę ogarnąć w Photoshopie, jednak zabiera to czas i energię, którą można spożytkować na okłamywanie przyjaciół. 

Badania wykonane w Wielkiej Brytanii i Stanach dowiodły, że co piąty Brytyjczyk opowiada historię o wakacjach, na których nie był, z kolei aż 10 % Amerykanów umieściło w mediach społecznościowych zdjęcia z nieistniejącego wyjazdu. Dzieje się tak z prostej przyczyny – ludzie czują wielką potrzebę zaimponowania znajomym. A tam, gdzie spece od sprzedaży wietrzą potrzebę, natychmiast pojawia się produkt.

Dlatego na rynku pojawił się serwis Fake a Vacation (ang. Sfałszuj wakacje), którego pracownicy – oczywiście za odpowiednią opłatą – wkleją ciebie i twoich kumpli do wybranej scenerii. Średnia cena pakietu zdjęć to ok. 200 złotych. Każdy spragniony zagranicznych wojaży znajdzie dla siebie coś miłego – do wyboru jest m.in. Paryż, Sydney, Wielki Kanion i Nowy Jork.

Serwis powstał w 2017 roku i wciąż ma się świetnie. Jak twierdzi szef marketingu Fake a Vacation zapotrzebowanie na ich usługi jest wciąż wysokie, co wiąże się z rozwojem mediów społecznościowych.

I choć mamy wrażenie, że w podróżach chodzi o coś więcej niż tylko robienie fotek, to wszystkim, którzy potrafią wypocząć na zmyślonych wakacjach, życzymy udanej podróży.ZOBACZ TAKŻE: CZARNOBYL OTWIERA KOLEJNE TRASY TURYSTYCZNE


 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 03.01.2020