Wtopa najbogatszej influencerki. Jej fortuna była wymyślona jak jej szczęśliwe życie

Pucowanie się na Instagramie wygląda zawsze tak samo, tylko pragnienia zmieniają się wraz z przyrostem fanów i zer na koncie. Podczas gdy rodzime aspirujące gwiazdeczki liczą na pierwsze 10k followersów, Kylie ma chrapkę na tytuł najbogatszej celebrytki na świecie. I gdy nasze influencerki oszukują, kupując tureckich fanów, Jenner oszukuje w sprawozdaniach finansowych.

“Najmłodsza miliarderka, która sama doszła do własnej fortuny” – taki tytuł do niedawna nosiła Kylie Jenner. W marcu 2019 roku celebrytka znalazła się na okładce magazynu Forbes. Teraz okazuje się, że niesłusznie.

Forbes zarzuca przedstawicielce klanu Kardashian-Jenner oszustwa finansowe, które doprowadziły ją na szczyt listy. W przekręcie miała brać udział cała rodzina, żeby przekonać opinię publiczną i media, że majątek Kylie jest większy niż w rzeczywistości.

Dziennikarze Forbesa Chase Peterson-Withorn i Madeline Berg ustalili, że dane świadczące o tym, że firma jest warta 1,2 miliarda dolarów, zostały sfałszowane przez Kylie i jej matkę Kriss. Według Forbesa faktyczny majątek Jennerówny jest wart 900 milionów dolarów.

Wskazywać na to miałyby dane firmy COTY, do której należy 51 proc. udziałów imperium kosmetycznego celebrytki. Zdaniem dziennikarzy wyniki przekazane przez Kylie nie zgadzają się z danymi COTY. Jenner podała, że przychody Kylie Cosmetics w 2018 roku wyniosły 360 milionów dolarów. Natomiast z informacji firmy wynika, że było to około 125 milionów dolarów.

Celebrytka odniosła się do tych zarzutów na swoim Twitterze:

“Myślałam, że to renomowana strona... wszystko, co widzę to kilka niedokładnych stwierdzeń i niepotwierdzonych założeń. Nigdy nie prosiłam o żaden tytuł ani nie próbowałam kłamać, żeby go otrzymać. Kropka”


Niby taka ładna, a jednak kłamczuszka. Co dzieje się z tymi celebrytkami, że tak trudno im przyznać się do błędu? Wystarczy też spojrzeć na przykłady z naszego podwórka. Chociaż znając klan K-J, jeszcze zyskają na tym całym przekręcie.

Zobacz galerię zdetronizowanej miliarderki:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Instagram Wtorek 02.06.2020