Siatkarska petarda! Thaisa Daher Pallesi

Już wiem, jaka dyscyplina sportu będzie najchętniej oglądana przez kibiców. W siatkówce mamy co prawda swoją reprezentację męską, ale to podczas meczów kobiecej kadry Brazylii serce będzie pompowało nam krew szybciej. W jedno miejsce.

Nawet jeśli nie interesujesz się sportem, igrzyska w Rio de Janeiro będziesz oglądał z zapartym tchem. A wszystko za sprawą żeńskich reprezentacji w siatkówce. I zanim jeszcze rozpoczęły się zawody,  mamy już murowaną kandydatkę do tytułu Miss Igrzysk.

Po tym jak w internecie zawrzało po słynnym filmiku z Winifer Fernandez w roli głównej, jeszcze większą uwagę skupiliśmy na siatkarkach. I tak oto trafiliśmy na Thaísę Daher de Menezes. Możesz ją wyguglować również po nazwisku Pallesi, bo niedawno wyszła za swojego narzeczonego – dziennikarza Guilherme Pallesi. Zazdrościmy koledze po fachu, choć przyznajemy, że to odpowiedni facet do okiełznania do tej zawodniczki.

Dziewczyna mierzy 196 cm i ma atomowe uderzenie, a i oberwać piłką się nie boi. Dlatego zdobywała już indywidualne nagrody dla najlepiej atakującej, blokującej i zagrywającej siatkarki podczas prestiżowych zawodów. Ma na swoim koncie również tytuły MVP (najbardziej wartościowy zawodnik).Dziewczyna ma 29 lat, ale już mnóstwo sukcesów na koncie. Z kadrą narodową zdobyła dwa złota olimpijskie – w Pekinie oraz Londynie, a także srebro i brąz na mistrzostwach świata. Z kolei z ekipami klubowymi pięciokrotnie zgarniała World Grand Prix (w latach2005, 2006, 2008, 2014, 2016). W chwili obecnej gra w najbardziej utytułowanej tureckiej drużynie Eczacıbaşı VitrA, która w tym sezonie zajęła jednak dopiero trzecią lokatę. Ale Brazylijki to faworytki igrzysk w Rio de Janeiro i do tego gospodynie, które będą miały na trybunach najsilniejsze wsparcie.

Nie zdziwiłbym się, gdyby kibice przeciwniczek Brazylii nie zmartwiliby się ich sukcesem. W końcu mieliby więcej spotkań do podziwiania Thaisy Menezes.


Dodał(a): Adam Wawrzyniak / fot.: instagram.com/daherthaisa Wtorek 02.08.2016