Piołuńsko gorzkie

Zioła tak, ale tylko w zalewie spirytusowej!
alkohol
Spożywać według potrzeb, nie przekraczać dopuszczalnych limitów. Uwaga, ze względu na ziołowe dodatki, prezentowane alkohole mogą zmakować, jakby polewał ci lekarz

UNDERBERG
0,02 l/6 zł
Wynalazek z niemieckiej Nadrenii, lany do małych butelek, które pasują do kieszeni twych skórzanych portek. 43 zioła w 44 procentach alkoholu mają zbawienny wpływ na trawienie. Aptekarskie dawki tego specyfiku sprawiają, że odlecieć po nim to wielka sztuka.

WERMUT MARTINI BIANCO 
0,06 l/3,60 zł
Białe wino stuningowane zestawem ziół i korzeni. Historia produkcji Martini sięga roku 1863, natomiast 47 lat później powstała nasza ulubiona wersja Bianco. Naszą słabość do tego trunku podzielają też lesbijki, dla nich ma on wręcz wartość identyfikacyjną. 15 procent mocy.

PIWO CANNABIA
0,33 l/7,89 zł
Od roku 1996 bracia Niemcy zalewają świat tym organicznym piwem, w którym chmiel ustępuje konopiom indyjskim. W zapachu i smaku czujesz wyraźny akcent marihuany. Ale nie ta cecha piwa gwarantuje ci doświadczenia lewitacyjne, a tradycyjne procenty, których tutaj jest 4,8.

LIKIER ZEN
0,75 l/150 zł
Zielony smakołyk z Kraju Kwitnącej Wiśni o nazwie obiecującej stan oświeconej mądrości. 20–procentowy napój przygotowany na bazie zielonej herbaty z Kioto (choć w tej okolicy ze świecą szukać krzewu herbacianego) i starannie wyselekcjonowanych ziół. Mieszkańcy wyspy Honsiu mówią, że to najzdrowszy alkohol pod słońcem.

LIKIER UNICUM
0,75 l/76 zł
Duma liczącej 220 lat węgierskiej firmy Zwack. Pilnie strzeżoną recepturę opracował w XVIII w. lekarz cesarza Józefa II Habsburga. To mieszanka ponad 40 roślin z Kotliny Panońskiej. Smakuje, jakby destylował go farmaceuta, któremu kubki smakowe wypalił kwas solny, ale ma za to 40 koni.

LIKIER JÄGERMEISTER
1 l/88 zł
Jeśli twój instynkt myśliwski ogranicza się do polowania na chętne singielki, docenisz słodko–gorzki napój o mocy 35 proc., powstający na bazie spirytusu, garści ziół i przypraw już od 1934 r. Samotne panie lubią znajdować w grzechu walory zdrowotne, a niemiecki trunek wygląda, jakby je posiadał.

LIKIER PELIN KRÄUTER 
1 l/70 zł
Bałkański specjał z 28–procentową zawartością alkoholu. Niesamowity smak i aromat zawdzięcza tajemniczej mieszance ziół z chorwackich gór Velebit. Na butelce 31–liczbowa gra: nalewasz likier i patrzysz, na którą liczbę wskazuje poziom płynu. Osoba z tą datą urodzenia wygrywa kolejkę.

WÓDKA ŻOŁĄDKOWA GORZKA 
0,7 l/30 zł
Produkt Polmosu Lublin, polski jak Gniezno i ołtarz mariacki razem wzięte. Opiewany natchnionymi frazami przez twórców, zapewne pozostających pod jego wpływem. Badania organoleptyczne wykazują w składzie suszone owoce, zioła, korzenie, karmel i tradycyjną siłę 40 szabli.

ABSYNT MATA HARI
0,75 l/160 zł
Zielony efekt destylacji m.in. piołunu, anyżu, hyzopu i kopru włoskiego. Tu mamy absynt w czeskim stylu, co nie oznacza nic śmiesznego, a tyle tylko, że smak anyżu i lukrecji jest mniej wyraźny niż w absyncie w stylu paryskim. 60 koni zadowoli najwybredniejszych amatorów silnych wrażeń.

Dodał(a): Michał Jośko Wtorek 25.10.2011

Komentarze

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Omer (2012-05-02 18:28:31)
Gin z mieszanką cytryny i dużej ilości Grejpfrutu Zgłoś naruszenie
dr Jones (2011-11-17 20:44:49)
Wybieram żołądkową gorzką Zgłoś naruszenie
Komentarze (2)