Segregacja smakowa

Ciągle dumasz nad zestawem środków dopingowych ? Wybór jest oczywisty- południowoafrykańskie wina!

wino

THE WOLFTRAP SYRAH MOURVEDRE VIOGNIER
0,75 l/180 zł
Przylądek Dobrej Nadziei z powodu zmiennej pogody długo nosił nazwę Przylądek Burz. Wino stąd też jest niespokojne, ekscytujące i nieprzewidywalne. „Wilcza Pułapka” oszałamia mocnym posmakiem kokosa, wiśni, jeżyn, śliwek i tytoniu.

DELHEIM CHARDONNAY SUR LIE
0,75 l/74 zł
Biała chluba dystryktu Stellenbosch, czyli drugiego najstarszego centrum winiarskiego w Południowej Afryce. Powstaje z winogron dojrzewających na zboczu góry Simonsberg, ponad 400 m n.p.m. Bogaty cytrusowy smak i moc 13,5 proc.

LAND OF HOPE
0,75 l/90 zł
Trunek z najpopularniejszego szczepu czerwonych winogron, czyli cabernet sauvignon. Firma Land Of Hope słynie nie tylko z tworzenia świetnych napojów, ale i pomocy biednym dzieciom z RPA. Dla ciebie to rzadka okazja połączenia sportowych celów i społecznych motywów.

STAR TREE SYRAH
0,75 l/49 zł
Rubinowy napój o ostrym bogatym smaku i pełnym bukiecie. Powstaje w Prowincji Przylądkowej Północnej, słabo zaludnionej i ekstremalnie gorącej części RPA. Winnice znajdują się na terenie Pustyni Kalahari, a nawadnia je rzeka Oranje, największa w południowej Afryce.

LEOPARD’S LEAP LOOKOUT
0,75 l/35 zł
„Lamparci Skok” to wytrawne różowe wino z czerwonych winogron szczepu Pinotage. Jest niesamowicie świeże i owocowe. A do tego słoneczne niczym lato w Wielkim Karru, półpustynnej krainie RPA, gdzie powstaje.

GENEVIEVE MCC BRUT BLANC DE BLANC
0,75 l/60 zł
Wino musujące produkowane tradycyjną metodą Cap Classique, niemal identycznie jak francuskie szampany. Pierwsza partia tego delikatesu z regionu Overberg powstała w 2008 r., od razu zachwycając wymagające podniebienia na świecie. Moc – 12 kon.

KLEIN CONSTANTIA
0,75 l/80 zł
Czas na coś z najstarszej winnicy RPA, której produkty zachwycają znawców już od 1689 roku. To wino z Półwyspu Przylądkowego jest wytrawnym, aromatycznym i pełnym smaku efektem połączenia szczepów Sémillon i Sauvignon Blanc.

OVERGAAUW VINTAGE
PORT 0,75 l/59 zł
Przebój rodzinnej winnicy założonej przez potomków kolonistów niderlandzkich w południowo–zachodniej części RPA. Wino z pięciu portugalskich szczepów winogron stuningowano odrobiną najlepszej brandy. Efekt? Niepowtarzalny smak oraz imponujące 18,5 proc. alkoholu.

Dodał(a): ckm Poniedziałek 17.10.2011