Nieoczywiste sporty na jesień. Z tymi akcesoriami będziesz wymiatał

Niektóre sporty są w Polsce na tyle popularne, że można uprawiać je do znudzenia. Pytanie tylko po co, skoro jest mnóstwo alternatyw. Wybraliśmy kilka takich, które sprawdzą się jesienią.
iStock-1249820815.jpg
Piłka nożna, koszykówka czy siatkówka to już oklepane sporty. Jeżeli chcesz spróbować czegoś nowego, mamy dla ciebie kilka propozycji.

Nietrudno domyślić się, że ta dyscyplina jest inspirowana grą w hokeja na lodzie. Nasze zimy w ostatnich latach jednak nie należą do najmroźniejszych, a lodowiska są zajmowane raczej przez łyżwiarzy. W końcu Polska to nie Kanada i nie ma na każdym kroku boiska do hokeja. Jest za to pełno trawników, na których razem z kumplami będziecie mogli rozegrać mecz. Będą wam jednak potrzebne do tego:
- kije do hokeja na trawie. My wybraliśmy TEN model,
- piłka do hokeja na trawie. Znajdziesz ją TUTAJ.

Za dzieciaka wielu chłopaków marzyło, żeby móc zagrać w rugby na szkolnym boisku. Główną przeszkodą był brak odpowiedniej piłki, którą zastępowało się nawet odpowiednio wypchanym i ukształtowanym workiem na kapcie. W końcu korki miał każdy, kto choć trochę interesował się piłką nożną. Ta gra zespołowa, w której kopie się, rzuca i biega za piłką w kształcie jajka, pochodzi z Wielkiej Brytanii i zagościła także w Polsce. Spokojnie możecie zebrać się z kolegami na boisku, ale wcześniej musicie dorwać:
- tę jajowatą piłkę, którą znajdziesz TUTAJ,
- odpowiednie buty dostępne w TYM miejscu.

Standardowe bieganie bywa monotonne, dlatego nie każdy potrafi się do niego przekonać. Doskonałą alternatywą jest bieganie na orientację. To już nie tylko zajęcia dla harcerzy i żołnierzy. Każdy może wbiec do lasu w poszukiwaniu ukrytego skarbu. W tym sporcie liczy szybkość, zwinność i umiejętność współpracy. Nie ma w nim miejsca na nudę. Ważna będzie jednak umiejętność:
- orientacji w terenie,
- posługiwania się mapą,
- posługiwania się kompasem, który możesz kupić TUTAJ.

Jesień to bardzo wietrzna pora roku. A skoro na dworze wieje to idealny czas, żeby przypomnieć sobie lata dzieciństwa i puszczanie latawców. Chociaż ta zabawa może wydawać się zbyt banalna dla dorosłych, to zapewniamy, że z TYM profesjonalnym latawcem akrobacyjnym na pewno nie będziesz się nudził.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Wtorek 29.09.2020