Mike Tyson wrócił na ring i planuje kolejne walki

W ubiegły weekend doszło do długo wyczekiwanego pojedynku pomiędzy legendami boksu. 54–letni Mike Tyson zmierzył się z 3 lata młodszym rywalem, Royem Jonesem Jr. Walka trwała osiem rund, a widowisko mogło się podobać nawet osobom sceptycznie nastawionym do tego starcia.
tajson.jpg

Pojedynek pomiędzy Tysonem a Jonesem Juniorem trwał osiem rund. Starcie było bardzo wyrównane i po podliczeniu punktów, zakończyło się remisem. "Żelaznemu Mike'owi" wydawało się, że był lepszy od swojego rywala, aczkolwiek bezproblemowo przyjął taki werdykt. Liczył się przecież sam powrót na ring. Dziennikarze ze świata sportu podkreślają, że gdyby sędziować ten pojedynek według oficjalnej punktacji, Tyson okazałby się lepszy. Przed walką Tyson zapowiadał, że od razu ostro zacznie atakować rywala. Tak też zrobił, lecz Jones Junior skutecznie unikał jego ciosów. Zaskakujące było to, jak bokserzy byli przygotowani do tego starcia. Komentatorzy zarzekają się, że zawodnicy wyglądali jak profesjonaliści, bez względu na ich wiek i przerwę po ogłoszeniu końca kariery w zawodowym boksie. 
Dla "Żelaznego Mike'a" było to pierwsze starcie po piętnastu latach przerwy. Ciągle mu jednak mało. Tyson na łamach "Daily Mail" powiedział, że chętnie ponownie pojawi się w ringu.

Bokser w przeszłości dwukrotnie mierzył się z Evanderem Holyfieldem i każda z tych walk budziła niesamowite emocje. Podczas starcia w 1997 r. Tyson odgryzł temu przeciwnikowi kawałek ucha. Zagraniczne media informują, że może dojść do trzeciego pojedynku pomiędzy tymi dwoma bokserami. Przeciwnicy starcia boją się, że zrobienie takiego show może być tragiczne w skutkach dla weteranów boksu. Holyfield ma 58 lat i w tym wieku pojedynek bokserski może mieć dla niego poważne konsekwencje. Po 15 latach przerwy Mike Tyson wrócił na ring i ciągle mu mało. Może dobrym pomysłem byłoby stworzenie ligi weteranów, gdzie sławni bokserzy na emeryturze wracaliby co jakiś czas by przypomnieć sobie jak to jest ponownie założyć rękawice.

 

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube Poniedziałek 30.11.2020