Dieta ketogeniczna: na czym polega i jakie daje efekty?

Wielu z nas stara się łączyć aktywne życie zawodowe z treningami, ale efekty nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Wie o tym doskonale Patryk Mikiciuk, który postanowił poddać się metamorfozie. Dzięki diecie ketogenicznej i treningom pod okiem specjalistów szybko zobaczył pierwsze rezultaty.

small eduardo-roda-lopes-mNefYU7uRbk-unsplash.jpg

Terminarz wypełniony po brzegi, zabiegane dni, brak czasu na ćwiczenia... Nasze zabiegane życie często nie pozostawia nam czasu na zadbanie o siebie. W efekcie kończy się często na potrzebie wprowadzenia diety i intensywnych wizyt na siłowni. Popularny dziennikarz Patryk Mikiciuk jest właśnie w trakcie takiej metamorfozy. Dzięki połączeniu odpowiednio dobranej do jego potrzeb diety ketogenicznej 2000 kcal oraz ćwiczeń pod okiem trenera personalnego jego wyniki w pierwszym miesiącu wyniosły prawie 5 kg ubytku z tkanki tłuszczowej przy zachowaniu 100% masy mięśniowej i uzyskanie dużych różnic w obwodach. Jeśli i Tobie zależy na widocznych rezultatach w krótkim czasie, poświęć chwilę na poznanie jego sposobu na poprawę sylwetki i samopoczucie. 

Keto w teorii

O tym, że w zrzucaniu zbędnych kilogramów podstawę stanowi to, co jemy, nie musimy zapewne nikogo przekonywać. Jaka jednak będzie idealna dieta dla zapracowanego mężczyzny? Ketogeniczna! Najprościej ujmując, ta bazująca na praktycznie całkowitej eliminacji węglowodanów i spożyciu w ich miejsce wysokotłuszczowych posiłków forma odżywiania pozwala spalać zbędne kilogramy bez uczucia głodu. Oczywiście wprowadzone do diety tłuszcze musi cechować dobra jakość, ponieważ to one stają się głównym źródłem kalorii.

Jak to działa? Zminimalizowanie spożywania węglowodanów zmusza organizm do szukania innych źródeł energii. Stają się nimi ciała ketonowe powstające z rozpadu tłuszczów. W efekcie organizm korzysta z kwasów tłuszczowych, co z kolei wpływa to na stabilizację poziomu insuliny we krwi i, co najważniejsze, redukcję magazynowania dodatkowych kalorii z pożywienia. Właśnie dlatego dieta ta polecana jest od kilku lat sportowcom w celu budowania masy mięśniowej oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Ze świata sportu przeniosła się z kolei na siłownie i do naszych domów, bo świetnie sprawdza się także jako dieta redukcyjna.

Najważniejsza jest jakość

Dieta ketogeniczna działa, co potwierdziło wielu celebrytów, którzy dzięki niej dokonali niezwykłej metamorfozy, w tym Patryk Mikiciuk. Jednak aby zadziałała, posiłki muszą zostać przygotowane na podstawie restrykcyjnych zasad. Patryk swoje posiłki otrzymywał w ramach spersonalizowanego cateringu dietetycznego Created with Love, który jest dziełem szefowej kuchni szczycącej się tytułem „Kucharza Roku” oraz trenera personalnego z licznymi sukcesami na koncie – Kami i Darka. Ich założeniem był catering ekologiczny, w którym gotują smacznie, zdrowo i z produktów najlepszej jakości. Z tego powodu firma działa w oparciu o limit klientów, powyżej którego nie przyjmuje nowych zamówień. Właśnie to założenie wyróżnia ich na rynku pozwalając na utrzymanie najwyższej jakości usługi, jak i możliwość poświęcenia czasu potrzebom każdej osoby.

Czy warto skorzystać z takiej formy żywienia? My mówimy: tak! Po pierwsze, ułatwia regularne spożywanie posiłków, ponieważ wygodnie podzielone porcje zapakowane w poręczne pojemniczki znajdziesz codziennie pod swoimi drzwiami. Po drugie, w przypadku tak skomplikowanego planu żywienia jak keto, oszczędzasz masę czasu, który możesz przeznaczyć na ćwiczenia lub odpoczynek.

Jesteś tym, co jesz

Jakość produktów w diecie keto przekłada się nie tylko na zrzucanie kilogramów, ale również na efekt twoich ćwiczeń, jeśli trenujesz. Wie o tym doskonale Darek, certyfikowany trener personalny i medalista zawodów kulturystycznych, pod okiem którego Patryk trenuje od początku swojej metamorfozy od 3 do 5 razy w tygodniu. Dbając o najwyższą jakość produktów, Darek osobiście dokonuje zakupu produktów do cateringu. Nie kupuje niczego, co nie zostanie wcześniej przez niego wypróbowane w trakcie rekonesansu. Jajka – tylko od kur z wolnego wybiegu, warzywa – zawsze od certyfikowanych rolników, a mięso czyli podstawa diety keto – wyłącznie z ekologicznych hodowli.

mikiciuk.jpg

Dietę i treningi znajdziesz na: https://createdwithlove.pl/.

Materiał promocyjny


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 04.12.2020