Branża fitness się wkurzyła. Podano daty otwarcia siłowni

Restauratorzy zaczynają powoli otwierać swoje biznesy. Wbrew obostrzeniom jakie wystosował rząd. Ruch branży gastronomicznej spowodował “przebudzenie” klubów fitness i siłowni, które również zapowiadają swoje otwarcie.
Projekt bez tytułu(135).jpg


Miesiące lecą, a raty leasingów, kredytów czy wynagrodzeń dla pracowników trzeba zapłacić. Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej powiedzieli “dość” i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Bezczynności rządu mają dosyć przedsiębiorcy z innych gałęzi biznesu.

Polska Federacja Fitness ogłosiła, że 1 lutego nastąpi otwarcie klubów fitness bez względu na rządowe zakazy. Przedstawiciele federacji zapewnią chętnym przedsiębiorcom z branży fitness wsparcie zarówno od strony prawnej, merytorycznej, jak i tej związanej z biurokracją.

– Dołączenie do akcji #VetoBranżyFitness #otwieraMY mającej na celu otwarcie branży fitness niezależnie od dalszych decyzji rządu, jest dobrowolne. Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z ewentualnymi kontrolami, próbami pociągania do odpowiedzialności z tytułu kar administracyjnych itp. Ostateczna odpowiedzialność zawsze spoczywa na przedsiębiorcy - tak jak w biznesie. Decyzja o otwarciu obiektu powinna być oparta o finalną analizę zysków i strat – podaje Federacja.

Branża fitness chce otworzyć się dopiero 1 lutego, ponieważ obecnie wielu przedsiębiorców przygotowuje ekipę, szuka nowych pracowników oraz przygotowuje się prawnie, sanitarnie. Przypomnijmy, że siłownie czy kluby fitness są zamknięte od 17 października 2020 roku. Jak na razie nie ma żadnych klarownych informacji ze strony rządu w sprawie ewentualnego otwarcia.

Dodatkowo Polska Federacja Fitness zaproponowała przedsiębiorcom rekomendacje dot. reżimu sanitarnego. Jest to m.in. dezynfekcja rąk przed wejściem do klubu oraz po wyjściu z klubu. Federacja zaleca również w miarę możliwości pomiar temperatury klubowiczów przed wejściem do klubu.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób aktywnych. Oznacza to, że za dwa tygodnie będziemy mogli poćwiczyć na siłowniach. Warto śledzić facebook Polskiej Federacji Fitness, gdzie powinny pojawiać się informacje, jakie dokładnie lokale będą otwierane.


Dodał(a): Kamil Nowicki Poniedziałek 18.01.2021