Niemcy zalegalizują kazirodztwo?

Niemiecka Rada Etyki przekonuje rząd, że powinien przemyśleć zmianę prawa i zalegalizować kazirodztwo. Ach, ta tolerancja!

shutterstock_88426324.jpg

W Niemczech trwa dyskusja na temat legalizacji kazirodztwa. Problem pojawił się na językach urzędników państwowych, po tym jak w państwie wybuchła głośna sprawa rodzeństwa, które żyje jak mąż z żoną.

Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał następujące oświadczenie w tej sprawie:

"Według dostępnych danych, relacje kazirodcze między rodzeństwem w zachodnich społeczeństwach zdarzają się bardzo rzadko. Ci, którzy w takich relacjach pozostają dowodzą jednak, że ich sytuacja jest bardzo trudna. Uważają, że ich podstawowe prawa nie są respektowane, są zmuszani albo do zachowania swojego związku w tajemnicy albo do rozstania."

Według 14 członków Rady Etyki (9 było innego zdania) prawo karne nie powinno w tym przypadku stanowić granic dopuszczalnych zachowań seksualnych, gdyż ryzyko urodzenia chorego dziecka nie jest wystarczającym do tego powodem. Po pierwsze, jest to naruszenie prawa do samodecydo­wa­nia o swoim życiu seksualnym, a po drugie zakaz ten jest nielogiczny, bo przecież inni ludzie obciążeni genetycznie nie mają zakazu rodzenia i posiadania dzieci. Postanowienie to dotyczy jednak tylko rodzeństw, które nie wychowywały się razem.


Dodał(a): BJ Czwartek 25.09.2014