Kto się lepiej całuje, ten ma więcej seksu

Badania naukowe po raz kolejny nie kłamią. Ci którzy potrafią w całowanie, dostają więcej w łóżku.

32123.jpgTrudno do końca określić słowami, czym konkretnie charakteryzuje się ktoś, kto umie dobrze całować. Jak się jednak okazuje, te umiejętności mają spory wpływ na nasze życie – a przynajmniej na jego niektóre, dość istotne aspekty. 

Z naukową pewnością 

Stosowne badania na temat tego, jak jakość pocałunków wpływa na nasze życie, przeprowadzili naukowcy z Departamentu Psychologii eksperymentalnej Uniwersytetu w Oxfordzie (a skoro temat postanowiła zgłębić tak prestiżowa uczelnia, to tym bardziej warto zwrócić uwagę na ich wnioski). Została przeprowadzona internetowa ankieta, w której wzięło udział 724 osoby. Zostały im przedstawione cztery sylwetki potencjalnych partnerów, zawierające szczegółowe informacje na temat preferencji seksualnych. Dwoje z nich zostało przedstawionych jako dobrze całujących, a dwoje jako średnich w tym rzemiośle.

Po zapoznaniu się z sylwetkami, ankietowani musieli odpowiedzieć na szereg pytań, dotyczących tego, jak atrakcyjni wydają im się przedstawieni potencjalni partnerzy, czy chcieliby pójść z nimi na randkę, a także czy rozważyliby próbę stworzenia długiego związku.

Nie tylko seks 

Badacze założyli, że ci, którzy zostali przedstawieni jako dobrze całujący będą postrzegani w oczach innych jako atrakcyjniejsi. Jak się okazało, mieli rację. Ankietowani zadeklarowali, że chcieliby nie tylko umówić się na randkę i seks z tymi lepiej całującymi, ale także chcieliby stworzyć z nimi długi związek. Co ciekawe, to kobiety kładły większy nacisk na tę umiejętność u mężczyzn, niż mężczyźni u kobiet, ale tylko w przypadku krótkich znajomości. Jeśli więc chcesz poderwać dziewczynę, lepiej żebyś umiał dobrze całować.


Dodał(a): Tomasz Makowski Czwartek 29.11.2018