Jak często uprawiać seks, by utrzymać satysfakcję w związku

Nie ma wątpliwości, że regularny seks w związku sprzyja budowaniu dobrych i mocnych więzi między partnerami. Ale kiedy oddziaływanie bzykanka przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie? Słowem: jak często uprawiać seks, by utrzymać właściwy poziom zadowolenia?
istock-510767689-63b3f135ba433b1523e93623a4ad0593_b11013.jpg

Miewacie czasem takie dziwne uczucie niepewności o swój związek, gdy nie uprawiacie seksu ze swoją partnerką przez dłuższy czas? Jeśli tak, to się nie martwcie, bo według naukowców jest to absolutnie normalna reakcja.

Wynika ona ze zjawiska tzw. „seksualnej łuny/poświaty”, które zostało zaobserwowane podczas badania przeprowadzonego dla „Association for Psychological Science”. W języku angielskim brzmi to nieco lepiej, ponieważ termin „sexual afterglow” oznacza jednocześnie „łunę” właśnie i „miłe wspomnienie”.

I dokładnie o to chodzi w tym zjawisku. Stosunek pozostawia w obojgu partnerów bardzo pozytywne wspomnienia i poczucie satysfakcji, które jednak wyparowują po około 48 godzinach. Tyle, zdaniem naukowców, trwa właśnie „seksualna łuna”. Po dwóch dobach pojawia się więc znów wewnętrzny niepokój i niepewność, które z kolei pryskają jak bańka po kolejnym seksie. I tak w kółko.

I choć wnioski płynące z tych badań nie są dla nas odkrywcze, bo od zawsze wiedzieliśmy, że seks jest jednym z fundamentów związku, to jednak dobrze wiedzieć konkretnie, jak często sypiać ze swoją partnerką, by utrzymać jej i swoją satysfakcję ze związku.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 07.02.2019

Komentarze

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
joonek9 (2019-02-14 11:48:03)
Bardzo ciekawe badanie, jednak nie przywiązywałbym się zbytnio do wniosków. Częstotliwość uprawiania seksu według mnie zależy od indywidualnych preferencji. Tutaj można wspomnieć o dopasowaniu seksualnym, bo jest bardzo ważne. Jeśli partnerzy będą mieli skrajnie różne potrzeby to związek może nie przetrwać. Seks to zdrowie, więc warto korzystać z tej przyjemności regularnie. Redukuje stres, uśmierza ból, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, reguluje menstruacje i przynosi jeszcze kilka innych korzyści - źródło: https://wiecejmeskosci.pl/recepta-na-zdrowie-wiecej-seksu-korzysci-plynace-z-uprawiania-seksu
Co ciekawe można dodać, że seks to świetny sposób na stereotypowy ból głowy kobiet, naukowcy dowiedli, że seks może zastąpić tabletki przeciwbólowe. Zdrowo, naturalnie i przyjemnie - chyba nie ma lepszego lekarstwa. Zgłoś naruszenie
Komentarze (1)