Gadżety erotyczne... dla zdrowia! Gdzie je znaleźć?

Rozmaite erotyczne akcesoria wyszły już ze sfery tabu. Polacy coraz śmielej sięgają po nie, by urozmaicić życie seksualne. Terapeuci polecają je jako skuteczną metodę poprawy sprawności erotycznej i antidotum na wiele dolegliwości pań i panów.

small gadzety-erotyczne.jpg

Jeszcze 30 lat temu sexshopy kryły się w zakamarkach targowisk, dzisiaj kuszą przy głównych ulicach. Przeniosły się również do internetu. To właśnie tam zagląda coraz więcej Polaków. Powodów tych poszukiwań jest więcej, niż może się wydawać.

Zabawki erotyczne w seksualnym życiu Polaków. Stereotypy a rzeczywistość

Ostatnie 30 lat od czasu transformacji naszej gospodarki to okres intensywnego rozwoju sektora zabawek erotycznych. Początkowo był on oparty na prywatnym imporcie z krajów Europy Zachodniej. Stopniowo przeobraził się w poważną branżę, posiadającą własne, sprawdzone źródła dystrybucji gadżetów renomowanych producentów. Wraz z przemianami ekonomicznymi następowały również przemiany obyczajów, coraz większa świadomość i wyzwolenie w sferze intymnej.

Zabawki erotyczne to coś, czym się nie chwalimy w towarzystwie, ale badacze rynku wiedzą, że ich użycie jest powszechne. Polskie badania są dosyć skąpe, ale amerykańskie dane wskazują, że blisko 44% kobiet od 18 do 60 roku życia miało doświadczenie z gadżetami erotycznymi. Co więcej, krąży stereotyp, że zabawki erotyczne są głównie dla singli, a prawda jest zupełnie inna. Badania marketingowe wykazały, że 78% kobiet używających gadżetów stwierdziło, że żyje w stałym związku. Z kolei w badaniach przeprowadzonych przez potentata w produkcji prezerwatyw  firmę Durex  25% ankietowanych przyznało się do używania zabawek erotycznych wspólnie z partnerem.

Jaką rolę odgrywają gadżety w życiu erotycznym?

Specjaliści na całym świecie są zgodni co do roli zabawek erotycznych w sypialni. Osoby, które zdecydowały się na ich wprowadzenie do swojego życia intymnego, są bardziej zadowolone ze swojego seksu. Gadżety erotyczne pozwalają lepiej poznać potencjał partnerki i swój własny. Poprawiają naszą sprawność seksualną, szczególnie w czasach, które wywierają na nas presję doskonałości i wydajności, co w warunkach szybkiego i wyczerpującego życia  nie czarujmy się  nie zawsze jest do osiągnięcia.

Seksuolodzy podkreślają też zbawienną rolę zabawek erotycznych w kształtowaniu i formułowaniu własnych potrzeb, co jest niezwykle ważne w związkach, ale również kiedy działamy solo. Wiele badań wskazuje, że kobiety uprawiające seks z mężczyznami stosującymi gadżety erotyczne wykazują nawet do 90% zadowolenia ze swojego życia intymnego.

Czy gadżety erotyczne mogą pozytywnie wpływać na zdrowie?

Zabawki erotyczne mają jeszcze jedną ważną zaletę. Pozwalają rozładować napięcie seksualne bez ryzyka zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Można się zrelaksować i oddać przyjemności całkowicie bez zawracania sobie głowy wszystkimi stresującymi okolicznościami, jakie mogą towarzyszyć seksowi.

Zwykle podkreślane są zalety stosowania zabawek erotycznych przez panie. Ale mężczyźni również powinni spojrzeć na gadżety erotyczne pod kątem korzyści dla ich libido i zdrowia. Zabawki erotyczne mogą pomóc facetom poradzić sobie z wieloma problemami, by wymienić przedwczesny wytrysk lub kłopoty z erekcją. Jeśli te sprawy utrudniają życie seksualne, warto skorzystać również z porady seksuologa, który może podpowiedzieć najlepsze rozwiązania. Przykład? Wibrujące pierścienie przedłużają erekcję i mogą stymulować receptory nerwowe.

Najpopularniejsze zabawki erotyczne

Coraz bogatsza oferta zabawek erotycznych powoduje, że ludzie coraz częściej odkrywają swoje pragnienia seksualne i czerpią coraz więcej przyjemności z życia erotycznego. Dzisiejsza oferta producentów jest tak bogata, że jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wyszukane gusty i preferencje. I chociaż stworzenie listy najpopularniejszych zabawek erotycznych nie jest łatwe, to na podstawie danych wyszukiwarek i wyników sprzedaży online, można wskazać kilka gadżetów, które cieszą się największym zainteresowaniem.

Wibrator – besteller wśród zabawek erotycznych

woibrator.jpg

Nie bez powodu wibrator jest traktowany jako antidotum na problemy z osiągnięciem orgazmu. Kobiety nie tylko się pobudzają i reagują na bodźce zmysłowe, ale również mają mechanizmy, które hamują pobudzenie, takie jak obawa przed ciążą, problemy emocjonalne w związku, czy problemy z samoakceptacją. Wibrator jest odpowiedzią na te troski i pozwala czerpać czystą przyjemność ze stymulacji, bez stresu.

Zabawki erotyczne dla panów  wibrujące pierścienie na penisa

wibrujacy-pierscien-erekcyjny.jpg

Mężczyźni poszukujący wzmocnienia doznań, którzy nie chcą uchodzić za egoistów w sypialni, chętnie sięgają po wibrujący pierścień na penisa. Daje intensywne doznania, ale jednocześnie stymuluje partnerkę. Poza tym, pierścienie erekcyjne wibrujące dostarczają przyjemnych drgań, pobudzających całego penisa. Mogą pracować, gdy jest w stanie spoczynku, ale również w czasie seksu. Nie jest tajemnicą, że przyczyniają się do bardziej intensywnego orgazmu.

Zabawki erotyczne  masturbator

masturbator.jpg

O ile pierwszym skojarzeniem z hasłem: „gadżet erotyczny” jest wibrator dla pań, to segment urządzeń zbudowanych z myślą o mężczyznach jest równie imponujący. Nie ma się co oszukiwać, sztuczne waginy są znane męskiej części ludzkości od momentu, kiedy pojawiła się masturbacja jako taka. Sami sobie odpowiedzcie, kiedy to mogło być. Na rynku znajdziemy nie tylko sztuczne pochwy, ale również masturbatory, które posiadają masę fantastycznych trybów pracy. Wszystko dla naszej satysfakcji. Fakt, że faceci unikają otwartych rozmów o używaniu tej zabawki, ale wierzcie, one są „pod ręką” i… działają.

Masturbator do złudzenia przypomina doznania, jakie towarzyszą prawdziwemu stosunkowi. To urządzenie jest wyposażone w specjalne elementy wibrujące, łatwo jest je również utrzymać w czystości, aby służyło przez długi czas. Masturbatory mogą posiadać zaawansowane funkcje, oferują na przykład przyjemne uczucie ssania.

Złośliwi twierdzą, że to wszystko przez branżę porno. Że mamy ochotę na coś innego niż seks z partnerką, czy nasze własne „spracowane” ręce. Prawda jest jednak taka, że mężczyźni wtykali swój interes w różne miejsca właściwie od czasu, kiedy się zorientowali, że mogą to robić.

Coraz popularniejsze zakupy zabawek erotycznych w internecie

Istnieje sporo dobrych stron internetowych, na których można znaleźć pełny asortyment zabawek erotycznych, jak choćby frivolo.pl. Oferują one bogaty wybór gadżetów dla dorosłych i dyskretną wysyłkę. Dla zachowania dyskrecji znakomitym rozwiązaniem jest odbiór zamówionego towaru w paczkomacie.

Jak szukać gadżetów erotycznych w internecie?

Robiąc zakupy w internecie, bardzo często kierujemy się opiniami innych użytkowników, zanim sami podejmiemy decyzję. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku gadżetów erotycznych. Tutaj musimy określić nasze własne preferencje. Aby uniknąć nietrafionych zakupów, możemy zawsze zadać pytanie doradcy ze sklepu online i w ten sposób rozwiać wszelkie wątpliwości. Warto pamiętać, że niektóre urządzenia z tworzyw sztucznych mogą u osób bardziej wrażliwych wywołać na przykład reakcję alergiczną.

Kieruj się również jakością obsługi klienta, atrakcyjnością prezentacji, dokładnością opisów poszczególnych zabawek erotycznych. Oczywiście możesz skierować się do dużych, wielobranżowych sklepów internetowych, do działów z artykułami erotycznymi, ale to niesie ze sobą pewne ryzyko. Nie każdy bowiem chce widzieć zestaw seks gadżetów widniejących w historii zamówień. W tej sytuacji sex shop online jest idealnym wyjściem. Sprawdź również, jaką politykę dyskrecji posiada dana strona. Takie rozwiązania stosuje np. sex shop frivolo.pl, który zapewnia swoim klientom dostawę w opakowaniach bez rzucających się w oczy nazw i zdjęć.

Artykuł sponsorowany


Dodał(a): Izabela Popko Czwartek 05.11.2020