Antyafrodyzjaki

Na pewno słyszałeś, że ostrygi, chili, czy krewetki są afrodyzjakami. Czy wiesz jednak, że niektóre produkty działają na zupełnie odwrotnej zasadzie, skutecznie obniżając twoje libido? I co powiesz na to, że wśród nich jest choćby uważana za afrodyzjak... czekolada?

shutterstock_37802569.jpg

Eksperci są zgodni, że spożywanie niewłaściwych pokarmów może negatywnie wpływać na twoje libido, powodując senność, obniżenie poziomu testosteronu i zaburzenia produkcji spermy.

"Największym organem seksualnym jest mózg, który wytwarza substancje chemiczne i hormony, powodujące uczucie miłości i pożądania, a także podniecenie i orgazm" - mówi dr Cecilia Tregear. "Musimy mieć pewność, że jemy odpowiednią żywność w celu zapewnienia produkcji tych substancji chemicznych i hormonów".

Oto lista produktów, których powinieneś unikać, jeśli chcesz, aby twoje życie seksualne kwitło w najlepsze!

ALKOHOL
Alkohol w umiarkowanych ilościach nie powoduje obniżenia libido, ale już nadmierne picie może spowodować trudności z erekcją lub problemy z osiągnięciem orgazmu. Innymi słowy: upijając się jak szpadel, zamiast zaliczyć pion, prędzej zaliczysz zgon.

CZERWONE MIĘSO
Co ciekawe, niektóre czerwone mięsa zawierają dodatki hormonów, przez co mogą rozregulowywać naturalny poziom hormonów u mężczyzn, zwłaszcza jeśli są spożywane w dużych ilościach. Ogólnie rzecz biorąc, czerwone mięso jest doskonałym źródłem białka i cynku, który pomaga budować mięśnie i pozbyć się tłuszczu, więc najrozsądniej będzie ograniczyć jego spożycie, aniżeli całkowicie z niego zrezygnować.

FASOLKI SOJOWE
Doskonałym źródłem białka jest także soja, ale jedzenie jej w za dużych ilościach może mieć negatywny wpływ na twój popęd płciowy. Soja obniża poziom testosteronu w organizmie i zmniejsza liczbę plemników.

MIĘTA
To może być zaskakujące, ale również mięta może zabrać ci ochotę na seks. Zawarty w niej mentol obniża poziom testosteronu, a przez to zabija twoje libido.

LUKRECJA
Roślinę tę możesz znaleźć w niektórych słodyczach, herbatkach ziołowych i innych napojach. Niestety zawiera ona fitoestrogeny, które wpływają na poziom testosteronu w organizmie, osłabiając ochotę na seks.

CHININA

Chinina najczęściej stosowana jest w produkcji napojów smakowych, takich jak tonik. To właśnie ona nadaje mu charakterystyczny gorzki i świeży smak. Niestety, badania wykazały, że ona także może mieć negatywny wpływ na libido.

CZEKOLADA
Czekolada uchodzi za jeden z największych afrodyzjaków, jako że zawiera anandamid oraz fenyloetyloaminy, które powodują, że organizm uwalnia hormony szczęścia zwane endorfinami. Niestety z drugiej strony, kakao zawiera również ksantynę, która może powodować, że staniesz się ospały bez chęci na seks. Niespodzianka?

SMAŻONE JEDZENIE
Tłuste pokarmy nie tylko mogą powodować otyłość, ale również brak ochoty na prokreację. Tłuszcze trans, występujące w większości smażonych potraw, są znane z negatywnego wpływu na libido kobiet i mężczyzn. U panów mogą one nawet powodować zaburzenia produkcji plemników, czyli zmniejszenie ich liczby i spowolnienie ich ruchu.

POPCORN Z MIKROFALÓWKI
Chociaż wydawać by się mogło, że wieczór filmowy z popcornem to wspaniały zalążek do czegoś więcej, może okazać się, że przekąska ta odbierze ci werwę na "danie główne". Właściwie nie chodzi nawet o samą przekąskę, ale o torbę, w którą pakuje się ten przeklęty popcorn. Podobno zawiera ona substancje chemiczne wykorzystywane w uszczelkach (perfluoroalkyl), które - a jakże - niszczą twoje libido.Dodał(a): Bartosz Joda Wtorek 27.10.2015