Volkswagen Beetle Dune Concept

Terenowy Garbus? W sumie to, gdyby był choć trochę ładniejszy, to dlaczego nie?
garbus crossover


Niemcy stworzyli terenową wersję legendy motoryzacji czyli Volkswagena Garbusa. Niegrzeszące urodą auto nazwano Dune Concept, właśnie debiutuje na salonie w Detroit. Niemiecka marka przyzwyczaiła nas już wizjami Beetle. Co jakiś czas pojawia się nowa, równie zabawna. Teraz zrobili crossovera, który jest ewolucją konceptu z 2000 roku.

Na pierwszy rzut oka widać różnicę miedzy nim a wersją uliczną. Elementami odróżniającymi go od ulicznika są malowane na czarno osłony nadwozia, chromowane podwozie, aluminiowe progi, no i przede wszystkich kolor nawiązujący do pustynnego piasku. Auto stoi na 19 calowych kołach.

dune concpet wnetrze.jpg

Wnętrze auta nie powala. Jest można by rzec typowo volkswagenowskie czyli bez zbędnego przepychu. Na środku znajduje się 7,7 calowy ekran dotykowy, który wyświetla wszystkie niezbędne kierowcy informacje. Pod maską znajduje się dwulitrowa jednostka napędowa generująca moc 210 KM. Koncept w 7,3 sekundy osiąga prędkość 100 km/h.

Projekt jest konceptem i nie wydaje się, by w najbliższej przyszłości niemieckich inżynierów tak poniosło by wprowadzić go do produkcji seryjnej...Dodał(a): night driver Czwartek 16.01.2014