The Akylone

Dotychczas jedynym francuskim pojazdem, który zasługiwał na miano superata był Bugatti Veyron. Jednak ten już nie jest produkowany. Żabojadów w tej dziedzinie chce reprezentować teraz firma Genty Automobile ze swoim bolidem Akylone.
sc91jk43.jpg

belka-autostuff_1.jpg
Akylone to projekt superszybkiego, zwinnego, przyczepnego wozu, który ma stawać w szranki z najpotężniejszymi bolidami drogowymi. Francuzi szukają finansowania dla swojej wizji w serwisach crowdfundingowych, tak by mogli stworzyć prototyp. Póki co ich pojazd robi wrażenie ze szkiców i tabelek z parametrami.

ijwdoynp.jpg
Akylone ma mieć podwójnie doładowany 6-litrowy silnik V8 o mocy 1200 koni mechanicznych, który rozpędzi auto do pierwszej `setki` w 2,7 s, do drugiej w 7,2 s, do trzeciej 14 s. Prędkość maksymalna tego Francuza oceniana jest na 352 km/h. Napęd na tylną oś przekazywać będzie 6-biegowa skrzynia sekwencyjna sterowana łopatkami przy kierownicy.

k6xfx9ml.jpg
Przy wadze 1100 kilogramów (uzyskanej dzięki zastosowaniu włókna węglowego i aluminium), rozłożeniu wagi w proporcjach 52:48 (przód – tył) i dopracowanej aerodynamice, Akylone ma połykać konkurentów zarówno na prostych jak i w wirażach.

s3f0fnir.jpg
Projekt sprzed sześciu lat ma szansę dorobić się prototypu, jeśli firma z okolic francuskiego Vichy uzbiera odpowiednie fundusze. Jeśli nie, a wszystko na to wskazuje, zarząd będzie musiał poszukać inwestora, któremu będzie trzeba oddać udziały w spółce. To rodzi niepokój, że ciekawa bryła Akylone może zostać zaburzona przez komercyjne wizje biznesmenów, a potężny silnik ugrzeczniony i poddany ekonomicznym trendom.
9a4vqh8k.jpg

SPRAWDŹ INNE CIEKAWE PROTOTYPY:
prototyp-akylone.jpg


Dodał(a): fisci Poniedziałek 02.06.2014