Testy F1: Robert Kubica ze świetnym wynikiem!

4 miejsce i drugi wynik jeśli chodzi o liczbę okrążeń wśród wszystkich kierowców testowych – takim rezultatem zakończyły oficjalne testy Formuły 1. Po raz pierwszy od 6 lat wziął w nich udział Robert Kubica.

O godzinie 18 oficjalnie zakończyły się dwie sesje jazd testowych Formuły 1 na torze Hungaroring koło Budapesztu, trwające od 9 rano. Od czasu katastrofalnego wypadku w 2011 roku był to pierwszy raz, kiedy Robert Kubica zasiadł za kierownicą bolidu F1. Jednak mimo długiej przerwy i bardzo poważnej kontuzji polski kierowca zdaje się być w doskonałej formie.

Kubica w trakcie ok. 8 godzin jazdy pokonał aż 142 okrążenia (74 w sesji porannej, 68 w popołudniowej) i był to drugi wynik wśród wszystkich kierowców biorących udział w dzisiejszych testach; jedynie Luca Ghiotto z zespołu Williamsa był pod tym względem lepszy od Kubicy - Włoch okrążył tor 162 razy.Jeśli zaś chodzi o czas najszybszego „kółka”, Polak uplasował się na wyśmienitej 4 lokacie z wynikiem 1:18.572, czyli był o 1,4 sekundy wolniejszy od Sebastiana Vettela, który zajął pierwsze miejsce. Polakowi udało się wykręcić tak znakomity czas mimo tego, że przed rozpoczęciem testów sam podkreślał, że ani on, ani zespół Renaulta, nie chce zanadto ryzykować, tym bardziej, że inżynierowie drużyny chcieli także sprawdzić sam bolid.

Dziś jednak nie tylko Robert Kubica spisał się świetnie. Polscy kibice, licznie zgromadzeni na trybunach toru, przez cały czas trwania testów nie ustawali w gorącym dopingu dla naszego kierowcy. To naprawdę warto zobaczyć.

ZOBACZ TEŻ SEKSOWNE FOTKI SZYBKIEJ LASKI

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. twitter.com/RenaultSportF1 Środa 02.08.2017