Solaris buduje ultranowoczesne dwuprzegubowe trolejbusy

Być może już niedługo właśnie takimi nowoczesnymi trolejbusami będziesz mógł dojeżdżać rano do swojej roboty. Solaris opracowuje bowiem ultranowoczesne trolejbusy, które jeszcze w 2018 mają ruszyć na pierwsze testy.
20180124095828newTrollino242.jpg

Takiego pojazdu firma Solaris nie miała jeszcze w swojej ofercie – w zakładach przedsiębiorstwa powstaje właśnie prototyp 24-metrowego, trójczłonowego i dwuprzegubowe trolejbusu. Jest to podwójnie zaskakujące.

Jak już wspominaliśmy, Solaris nigdy nie zajmował się budową trolejbusów, a tym bardziej – dwuprzegubowych, których produkcja jest w ogóle niesamowicie rzadka. Podobne pojazdy jeżdżą w zasadzie jedynie w szwajcarskich miastach – w Zurychu, Genewie i Lucernie.

20180124101354Trollino241a.jpg_678-443.jpg

Nowy trolejbus od Solaris ma zaś zapoczątkować całą platformę do przyszłej, seryjnej produkcji 24-metrowych pojazdów hybrydowych, elektrycznych i trolejbusów.

Trollino, bo taką nazwę nosi nowy projekt Solaris, będzie bardzo nowoczesnym pojazdem wyposażonym we wszystkie bajery niezbędne do komfortowej jazdy kierowcy i pasażerów. Będzie miał m.in. liczne gniazda USB umożliwiające ładowanie telefonów, oświetlenie wewnętrzne w technologii LED, kamery, monitory i wszelkie wspomagania.

Trolejbus ma ruszyć na pierwsze testy już w połowie 2018 roku. Problemem jest tylko ta nazwa. Trollino? Czy to jakieś nawiązanie do Pendolino? Już widzimy tych wszystkich internetowych trolli, którzy ją obśmieją.

TA DZIEWCZYNA WOLI SZYBKIE SAMOCHODY ZAMIAST AUTOBUSÓW:
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Solaris Piątek 26.01.2018