Jak atakuje SU 50

Lotniska wojskowe w Rosji to wielki szrot, a zachodni piloci, kiedy widzą w powietrzu samoloty z czerwoną gwiazdą, konają ze śmiechu. Oblatany w styczniu br. prototyp myśliwca Su—50 (roboczo nazywany T—50 lub PAK FA) ma przywrócić siłom powietrznym Putina blask i szacunek.


Myśliwiec przypomina amerykańskiego F—2i ma być równie wszechstronny, jak on. Projekt współfinansują Hindusi liczą na dostawy Suchoja już w 2017 r. Jeśli wszystko pójdzie okej.

RAKIETY
10 sztuk w wewnętrznej komorze i 6 sztuk pod skrzydłami. Wśród nich m.in. R–73 (krótkiego zasię-gu) i R–77 (średniego zasięgu).

PILOT
W kabinie podstawowej wersji Supersuchoja siedzi jeden pilot. W planach jest jednak także wariant dwuosobowy dla Indii.

DZIAŁKO
Model GSh–301, kal. 30 mm, zamontowane na stałe w kadłubie. W połączeniu z laserowym systemem celowania zabójczo celne.

SŁUŻBA
Indie włożyły w projekt myśliwca ok. 10 mld dol. i chcą, by wszedł do służby w 2017 r. Rosjanie planują to dwa lata wcześniej.

STEALTH
Z rakietami tylko w komorze Su jest niemal niewykrywalny dla radarów. Tzn. powinien być, bo na razie są z tym problemy...


SILNIKI
Na razie Saturn AL–41, sztuk 2. W ciągu kilku lat zostaną zastąpione przez nowy, lepszy, lecz dopiero projektowany model.

OSIĄGI
Według nieoficjalnych informacji Supersuchoj osiąga 2600 km/h i ma zasięg do 5,5 tys. km. Jeśli to prawda, to jest całkiem nieźle.


Dodał(a): ckm.pl Poniedziałek 05.03.2012