Robert Kubica liderem klasyfikacji!

Świetny występ Polaków - prowadzenie w klasie WRC-2 i piąte miejsce w `generalce`
kubica wrc


Robert Kubica i Maciej Baran wykręcili w weekend podczas Rajdu Niemiec najlepszy wynik w swojej klasie WRC-2, co pozwoliło im przesunąć się z trzeciej pozycji na prowadzenie. Dodatkowo w klasyfikacji generalnej zajęli piąte miejsce – to drugi najlepszy wynik polskiej ekipy w historii Rajdowych Mistrzostwa Świata.

Walka między Kubicą a jego największym rywalem Walijczykiem Elfynem Evansem była bardzo zacięta. Kierowcy prawie co odcinek zamieniali się miejscami w czołówce. Jednak finalnie to Polak w trudnych warunkach odstawił konkurenta

Do tej pory Kubica, jeżdżący Citroenem DS3 RRC, w pięciu rajdach wygrał trzykrotnie w swojej klasie. W Grecji, we Włoszech i teraz w Niemczech. W Finlandii był drugi, zaraz za kierowcą fińskim, a w Rajdzie Portugalii nieco rozczarował zajmując szóstą lokatę, ale był to jego pierwszy rajd, więc uznajemy to za rozgrzewkę. W tej chwili Robert Kubica prowadzi w klasie WRC-2 z przewagą ośmiu punktów (za zwycięstwo w Niemczech zdobył 25) nad Katarczykiem Abdulazizem Al-Kuwarim. Do końca sezonu zostały jeszcze cztery rajdy, a nasz kierowca ma realne szanse na zwycięstwo w swojej kategorii. Jednak jak sam mówi – na razie szuka doświadczenia, a mistrzostwo nie jest jego celem, a „efektem ubocznym” nauki rajdów samochodowych. W klasyfikacji generalnej WRC Kubica zajmuje 13 miejsce. Robert weźmie udział jeszcze w dwóch Rajdach Mistrzostw Świata i w Rajdzie Polski (13-15 września).

Uwaga! W poniższym wideo usłyszysz niecenzuralną artykulację ekscytacji polskiego kibica.


Dodał(a): fisci Poniedziałek 26.08.2013