Renault Megane Grandtour GT 220

Jak słyszysz „kombi” widzisz rodzinę z dziećmi i psem, jak słyszysz „GT” wyobrażasz sobie kierowcę, który niekoniecznie zabiera na pokład żonę z potomstwem i masę bagaży. Ale co widzisz jak słyszysz Renault Megane Grandtour GT 220? To samochód, który może połączyć przyjemne z pożytecznym.
Renault Megane Grandtour GT 220


DLA RODZINY CZY SINGLA?
Popularna „Meganka”, w wersji jaką dostaliśmy do testów to limitowana wersja(tylko 23 sztuki w Polsce), napędzana była 2 litrowym silnikiem benzynowym o mocy 220 KM. Samochód jeździł niezwykle dynamicznie. 7,6 sekundy do „setki” i maksymalna prędkość 240km/h robi wrażenie. Do tego rasowy pomruk silnika powodują, że autem chce się poszaleć. Jest dość twardy, co pozwala mu lepiej trzymać się drogi na zakrętach przy dużych prędkościach. Koła 225/40/R18 jeszcze mu w tym pomagają, a do tego robią niemałe wrażenie. O fakcie jeżdżenia limitowaną wersją przypominała tabliczka znamionowa, umiejscowiona w okolicach lewarka skrzyni biegów z numerem 0204. Wszystko to składało się na fakt jazdy wyjątkowym autem. To tylko część jego zalet, które sprawiają kierowcy przyjemność. Ale do dyspozycji mieliśmy jeszcze walory odpowiedzialne za pożyteczność. Nie zapominajmy, że to kombi. Bagażnik 479 litrów, sporo miejsca na przednich fotelach i tylnej kanapie. Kolorowy wyświetlacz z GPS sprzyja rodzinnym wypadom poza miasto.

GT 220 dysponował niezłym wyposażeniem. Tempomat w kierownicy, zresztą elegancko obszytej skórą, system Start&Stop oraz inteligentny kluczyk czy kamera cofania to tylko część udogodnień. Efektowny szyberdach, zarówno dla pasażerów z przodu jak i z tyłu, chociaż tylko Ci pierwsi mogli korzystać z opcji otwierania. Ciekawy, „zadziorny” wygląd robił wrażenie i powodował, iż miało się poczucie, że nie jest to zwykłe kombi.

Renault Megane Grandtour GT 220 pozwala się wyszaleć, oferując swoją moc, ale zapewnia także warunki do jazdy z pasażerami i bagażami na pokładzie, oferując swoją przestrzeń. To ciekawe połączenie i oferta dla osób, które oczekują od samochodu wszechstronności. Jeśli ktoś chce mieć takie auto, a dodatkowo lubi się wyróżniać - być w gronie jedynie 23 osób
w całym kraju posiadających to auto, to musi liczyć się z wydatkiem 87 950 zł oraz mieć trochę szczęścia żeby je kupić.

belka_zobacz-polecana-galer.jpg


Dodał(a): Rafał Poniedziałek 21.10.2013