Ręcznie składana wyścigówka drogowa

Scuderia Cameron Glickenhaus. Na pewno nie słyszałeś o tym włoskim producencie, jednak to właśnie on na początku 2017 roku wypuści być może jeden z najbardziej ekscytujących samochodów na świecie – swoją ręcznie składaną, drogową wyścigówkę SCG003S.
SCG_003S_Street_01.jpg

Choć firma Scuderia Cameron Glickenhaus oficjalnie po raz zadebiutowała już na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2015 roku, to jednak dopiero teraz w sieci ukazały się pierwsze zdjęcia i dokładne specyfikacje ich ręcznie składanego, wykonanego w całości z włókna węglowego, pierwszego modelu auta drogowego.

Fura będzie nosić oznaczenie SCG003S i światu zostanie pokazana po raz pierwszy na Geneva Motor Show w 2017 roku. I musimy Wam przyznać, że zdecydowanie jest na co czekać. Pomijając już samą ultrawyścigową sylwetkę auta i jego prawdziwie imponujące, sportowe linie, zapożyczone z torowej wersji SCG (obecnie również w fazie projektowej), to ta fura będzie istnym drogowym potworem, zwijającym asfalt pod kołami podczas ruszania.


Pod jej maską będzie drzemała potężna, 4,4-litrowa „widlasta ósemka”, która będzie w stanie rozwinąć 750 KM. Oczywiście możecie powiedzieć, że to wcale nie tak dużo, w końcu niektóre auta konkurencji mają znacznie więcej wierzchowców, ale gdy weźmiecie pod uwagę ultralekkie, ważące ok. 1300 kg, wykonane z włókna węglowego nadwozie SCG, to wtedy z pewnością stwierdzicie, że 750 koni to więcej niż wystarczająco. Zwłaszcza, że silnik o takiej mocy jest w stanie wystrzelić SCG do setki w mniej niż 3 sekundy i rozpędzić go do 350 km/h. Fura ma być także najlepiej biorącym zakręty autem na rynku.

I oczywiście, jak przystało na każdy supersamochód, będzie też składana w całości ręcznie. Produkcja w ograniczonej liczbie, rozpocznie się latem 2017 roku. Jeśli więc macie wolne ze 2, 3 miliony, to ustawiajcie się już w kolejce.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. SCG Środa 12.10.2016