Ratownicy na motocyklach

Zobacz jak pracują służby ratownicze w Sao Paulo. Pędzą w korkach na motocyklach
ratownicy na motocyklach

fot.: youtube.com

Ci szaleńcy pędzą na złamanie karku, a przynajmniej tak to wygląda, nie dlatego, że życie im niemiłe. Wręcz odwrotnie – szanują je i gnają, by uratować inne istnienia w wypadkach. Motocicleta Operacional dos Bombeiro, w skrócie MOBs, czyli motocyklowa straż pożarna, to wykwalifikowani ratownicy, którzy przeszkoleni są w udzielaniu pierwszej pomocy, ale i w wyciąganiu zakleszczonych poszkodowanych.

W poniższym nagraniu ratownicy na dwóch kółkach jadą do wypadku z udziałem pieszego. Autobus potrącił przechodnia tak niefortunnie, że ofiara utknęła między jezdnią, a przednią osią pojazdu. Pozornie – najgorsze w całej akcji nie jest wydostanie człowieka spod maszyny, a przedarcie się przez zapchane ulice Sao Paulo. Na miejscu ratownicy zastają pacjenta nieoddychającego, ale z wykrywalnym pulsem. Podejmują próbę przywrócenia krążenia powietrza. Po chwili docierają większe jednostki strażackie, które unoszą autobus na pneumatycznych poduszkach. Ekipa MOBs wyciąga pieszego i ostrożnie przekręca go na plecy.

Resztę załatwiają ratownicy medyczni, którzy pakują poszkodowanego na nosze a później do helikopteru typu Eagle, by przetransportować ofiarę do pobliskiego szpitala. Akcja zakończona sukcesem – pieszy przeżył.





Dodał(a): carlo Sobota 05.01.2013