Nissan z gry w realu

Kolejny samochód z gry trafia do świata realnego. Tym razem Nissan przedstawił prototyp swojego auta wyścigowego wyjętego z Gran Turismo 6
nissan-2020-otw.jpg

belka-autostuff_1.jpg
Nissan Concept 2020 Vision pojawił się w Gran Turismo 6 jako wizja wyścigowego auta przyszłości. I tak jak Volkswagen, ze swoim GTI Roadsterem, Japończycy wyjeżdżają z ekranu na salony motoryzacyjne. Stamtąd auto ma trafić do produkcji i na ulice. Przedstawiany jest jako pojazd naszpikowany technologią przeznaczony do jazdy po drogach „cywilnych”.


Prototyp Nissan Concept 2020 Vision pokazano na Goodwood Festival of Speed. Do tej pory można było oglądać wizualizację bolidu i animacje z Gran Turismo 6. Teraz zaprezentowano model w skali 1:1.

Niestety nie podano zbyt wielu szczegółów. Poza wspomnianymi enigmatycznymi technologiami sportowymi wiadomo, że dużą wagę przykładano do aerodynamiki bolidu. Opływowa bryła przypomina czającego się do skoku drapieżnego kota. Asfalt ma zwijać napęd 4X4.

nissan-concept-2020-vision-.jpg
Na razie jednak Conceptem 2020 pojeździć można tylko w symulatorze, a Japończycy nie podają kiedy wypuszczą go ze swojej manufaktury, ale mamy nadzieję, że data w nazwie pojazdu nie świadczy o terminie jego premiery.

Dodał(a): fisci Środa 02.07.2014