Może nie będziesz jeździł jak Ken Block, ale możesz mieć jego kultowego Forda

Takiej oferty jeszcze nie było. Po raz pierwszy w historii Gymkhany wystawiono na sprzedaż pojazd, którym śmigał Ken Block. Mowa o kultowym Fordzie Focusie RX, który wystąpił w dziewiątej edycji samochodowej serii.
ford.jpeg
Mało kto potrafi wyczyniać takie cuda z samochodem jak Ken Block. I nawet nie trzeba ich oglądać, żeby to zrozumieć, bo jego nazwisko to już wyrobiona marka. Natomiast każdy może jeździć tym, czym śmiga rajdowiec.

Na sprzedaż trafi Ford Focus RS RX, którym Block jeździł w dziewiątej odsłonie kultowej Gymkhany. Auto pojawiło się także w rundach rallycrossowych mistrzostw świata i Ameryki.

Pojazd jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że prowadził go mistrz kierownicy, ale także ze względu na to, że powstały jedynie trzy sztuki. Z czego ten możliwy do kupienia, jest jedynym sprawnym egzemplarzem.Samochód został opracowany przez Ford Performance z myślą o rallycrossie. Za jego budowę są odpowiedzialne M-Sport i zespół Kena Blocka. Podrasowany focus został wyposażony w napęd na cztery koła i turbodoładowany czterocylindrowy silnik o mocy 600 koni mechanicznych. 

Jednak nie tylko o zakup i sprzedaż auta w tym wszystkim chodzi. Głównym celem jest pozyskanie środków na cel charytatywny. Cała kwota, którą zapłaci zwycięzca aukcji zostanie przekazana fundacji Team Team Rubicon. Świadczy ona pomoc osobom poszkodowanym w różnego rodzaju katastrofach.

Licytacja została zaplanowana na 22 października, dlatego polecamy zapisać sobie tę datę w kalendarzu.
Dodał(a): Konrad Siwik / fot. hoonigan Piątek 16.10.2020