Miasto wymienia znaki drogowe. Są na nich kobiety

250 znaków sygnalizujących przejście dla pieszych zniknęło z ulic Genewy. Pojawiły się nowe z zupełnie innym wyglądem.
znakidrogowe (1).jpg

Władze miasta Genewa w Szwajcarii nakazały wymianę znaków drogowych. Dotyczyło to tych, które informowały o przejściach dla pieszych. Chodziło o niemal połowę wszystkich znaków w mieście. Tak więc 250 znaków zostało zdemontowanych, a w ich miejsce postawiono nowe. Zamiast męskich postaci pojawiły się wersje żeńskie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pożyczyła psa do zdjęcia. Skończyło się fatalnie

Genewa dąży bowiem do równości mężczyzn i kobiet. Dlatego pojawiło się 6 różnych wersji kobiecych: w ciąży, jako osoba starsza czy też trzymająca za rękę inną kobietę.

Żeńskie znaki w Polsce? Zagłosuj!

Jak tłumaczy burmistrz Genewy, Sandrine Salerno, w ten sposób miasto chce walczyć ze szkodliwymi stereotypami dotyczącymi kobiet.

Sonda

Żeńskie znaki powinny pojawić się w Polsce?Zmiany dotyczą tylko i wyłącznie znaku oznaczającego przejście dla pieszych. Bo akurat ten można modyfikować, dopuszcza to szwajcarskie prawo. W przypadku znaków dotyczących ograniczeń prędkości, zakazów postoju, czy wjazdu, czyli ogólnie regulujących ruch drogowy zmiany nie są dopuszczalne.Z kolei sąsiednia Austria, a w sumie to Wiedeń, wprowadził wcześniej sygnalizatory z postaciami par homoseksualnych.

SUV rozpędza się do setki w 2,9 sekundy! - ZDJĘCIA
Dodał(a): Tomasz Orszulak Środa 22.01.2020