Jadowita Kobra

To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych aut, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.
AC  Cobra

Skóra
Cechami charakterystyczni Cobry są wybrzuszone błotniki, okrągłe światła oraz potężne rury wydechowe, potężnych rozmiarów grill a także coś, co ciężko nazwać zderzakami. Nadwozie było pozbawione dachu. Charakterystyczny długi przód a także krótki zaokrąglony tył sprawia, że każdy miłośnik motoryzacji podnieca się na widok angielsko-amerykańskiej piękności.

Wnętrzności

Wnętrze auta wypełniają dwa skórzane kubełkowe fotele oraz wielka drewniana kierownica. Dizajnerskie piękne duże okrągłe zegary wskazuja prędkość gdybyś przypadkiem zapomniał o zdjęciu nogi z gazu, obroty, temperaturę wody i oleju. Wskaźniki zawierały także amperomierz oraz manometr. Jak na ten okres to była rewolucja!

Jad
Jak na owe czasy auto posiadało niezwykłego kopa. We wczesnych latach sześćdziesiątych auto dysponowało mocą 300 kM! Do setki rozpędzało się w 5,5 sekundy i maksymalnie osiągało 249 km/h. Po włożeniu w nią fordowskiego silnika o pojemności nie bagatela siedmiu litrów Cobra miała aż 416 kM mocy! Setkę osiągała już po 4, 2 sekundach. „Wyciągała” 266 kilometrów - był to model 427, którego produkowano raptem 5 lat. Powstało ich 306.

To auto potrafi kąsać!Dodał(a): Ostatni mohikanin Środa 28.03.2012