Latające motocykle policji w Dubaju

Przyszłość jest teraz. Policja z Dubaju właśnie zaprezentowała nowy rodzaj pojazdów, który trafi na jej wyposażenie. Będą to latające motocykle.

Policja w Dubaju ma swoim wyposażeniu jedne z najnowocześniejszych sprzętów na świecie. Poza patrolowymi autami marki Lamborghini, Aston Martin czy Bugatti (sic!) i autonomicznymi robotami, teraz dubajscy funkcjonariusze będą mieli do swojej dyspozycji latające motocykle. Zdajemy sobie sprawę, że brzmi to trochę jak fragment „Łowcy androidów” albo „Gwiezdnych Wojen”, niemniej stało się to rzeczywistością.

Latające skutery dubajskiej policji noszą nazwę „Scorpion” i zostały zaprojektowane przez rosyjską firmę Hoversurf (podobne maszyny stworzył także Kałasznikow), a ich oficjalna prezentacja miała miejsce w czasie targów technologicznych Gitex Technology Week. „Scorpiony” napędzane są czterema śmigłami zasilanymi silnikami elektrycznymi, dzięki czemu są w stanie osiągnąć prędkość ok. 65 km/h. Mogą też unieść ciężar mniej więcej 270 kg i wznieść się w powietrze na wysokość 5 metrów.
Bateria starcza na 25 minut lotu, a maszyny mogą poruszać się także autonomicznie.

Obecnie podpisano porozumienie między władzami Dubaju a przedstawicielami Hoversurf, na mocy którego latające motocykle będą produkowane na masową skalę właśnie w Dubaju.Dubai Police's 'Hoversurf' explained

Dubai Police's new flying bike ‘Hoversurf’ can be used for responding to emergency situations. Eng. Saif Salem Al Kaabi from the Technical Innovation Section at Dubai Police tells us how it works. gulfnews.com/1.2102433

Opublikowany przez Gulf News na 9 października 2017


Poza „Scorpionami” na Gitex Technology Week zaprezentowano również koncepcyjny motocykl produkcji japońskiej firmy Mikasa, który może rozwinąć prędkość 200 km/h i zdecydowanie wygląda jakby był żywcem wyjęty z filmu sci-fi. Nie wiadomo jednak, kiedy trafi na wyposażenie dubajskiej policji.

Opublikowany przez Deepu Das na 12 października 2017


Pewne jest natomiast jedno – nie radzimy popełniać żadnych przestępstw, a zwłaszcza w Dubaju.

ZOBACZ TEŻ:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. youtube.com Środa 18.10.2017