Kuba Wojewódzki odebrał Lamborghini Urusa – jako pierwszy w Polsce

W garażu znanego dziennikarza i showmana doszło to interesującej zmiany – Kuba Wojewódzki został pierwszym polskim posiadaczem Lamborghini Urusa, czyli najnowszego SUV-a z bykiem w logo.

cytując @kyliejenner picking up my new bitch #lamborghini #urus #pierwszy❗🔥

Post udostępniony przez Kuba Wojewodzki (@kuba_wojewodzki_official)

Jakiś czas temu pisaliśmy o Wojewódzkim z nieco innym kontekście, gdy samozwańczy Król TVN-u postanowił wystawić na sprzedaż swojego zielonego Lamborghini Aventadora w wersji roadster. Teraz już wiemy, czym znany z zamiłowania do drogich i szybkich samochodów Wojewódzki postanowił je zastąpić – opis przy zdjęciu na Instagramie sugeruje, że dziennikarz został pierwszym w Polsce właścicielem Lamborghini Urusa.


Patrząc na specyfikację techniczną SUV-a (a raczej należałoby powiedzieć „Super SUV-a”) stworzonego przez inżynierów i projektantów z Sant’Agata Bolognese można wyrazić graniczące z pewnością przekonanie, że Wojewódzki będzie miał z jazdy nim sporo frajdy. Pod maską Urusa znalazł się podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 4 litrów, który generuje moc 650 koni mechanicznych oraz 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Potężny silnik współpracuje z 8-biegowym automatem. Kierowca będzie mógł wybrać jeden z sześciu trybów jazdy: Strada, Sport, Corsa (do jazdy sportowej) oraz Neve (śnieg), Terra (offroad) i Sabbia (piasek) (do poruszania się w trudnym terenie). 
Jak przystało na samochód tej marki – nie jest tanio. Ceny zaczynają się od 170 tysięcy euro, czyli około 720 tysięcy złotych. Dużo? Z pewnością, jednak należy pamiętać o tym, że spokrewniony z Audi Q7 i Porsche Cayenne Urus jest najtańszym samochodem w ofercie włoskiego producenta. Co nie znaczy, że zwracającym najmniejszą uwagę – żółte Lamborghini z pewnością ściągnie na siebie wiele spojrzeń przechodniów, co Wojewódzkiemu z pewnością nie będzie przeszkadzało.

Dodał(a): Piotr Majewski / fot. https://www.instagram.com/kuba_wojewodzki_official/ Czwartek 15.03.2018