Kierowca F1 zdał na prawko

Mimo, ze Daniił Kwiat już od dwóch lat jeździ w najbardziej prestiżowych wyścigach motoryzacyjnych świata – Formule 1, dopiero niedawno zdał egzamin na prawo jazdy w swoim kraju.
daniil-kvyat.jpg

21-letni Rosjanin Daniił Kwiat (Daniil Kvyat) teoretycznie mógł zrobić to już trzy lata temu, ale do startów w rajdach potrzebna mu była licencja kierowcy, a nie prawo jazdy. Postanowił więc uporządkować formalności i podejść do egzaminu.

Kierowca zespołu Formuły 1 Red Bull Racing najpierw zaliczył badania lekarskie, w tym przede wszystkim okulistyczne, następnie udał się do ośrodka egzaminacyjnego. Po tablicach instruktażowych widział, że może być ciężko, bo do tej pory prowadził pojazdy w trochę odmienny sposób…

Gdy podszedł do części teoretycznej egzaminu, miał lekkie problemy z testami. Jednak co nieco wiedział o przepisach ruchu drogowego i zdał z dwoma błędami. Przyszedł czas na praktykę i plac manewrowy. Tam miał do wykonania trzy zadania: slalom, ruszanie pod górkę i parkowanie równoległe. Zobacz, jak jeden z najmłodszych kierowców F1 poradził sobie z placem za kierownicą zdezelowanej Łady.


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 12.11.2015