Kawasaki Ninja H2R - 300 KM mocy!

Kawasaki być może sprowokowało wyścig koni mechanicznych wśród producentów motocykli. Inżynierowie pokazali światu Kawasaki Ninja H2R – najpotężniejszy motocykl seryjny świata.
kawasaki-ninja-h2r.jpg

Kawasaki Ninja H2R wyposażony będzie w rzędowy, czterocylindrowy silnik o pojemności 998 cm3, który dzięki turbodoładowaniu wykrzesa 300 koni mechanicznych. Chłodzona będzie cieczą. By okiełznać tak potężną moc w dwukołowcu, producenci zamontowali specjalne owiewki, spojlery i skrzydełka karbonowe, które mają pewniej trzymać pojazd w pionie przy zawrotnych prędkościach.

Wyglądem Kawasaki Ninja H2R przypomina bojowy statek kosmiczny, który najedzie Ziemię, by siać postrach na torach wyścigowych. Bo póki co pojazd nie dostał homologacji drogowej. Model przeznaczony na ulice Japoński koncern przedstawi na targach EICMA w Mediolanie, które odbędą się w dniach 6 – 9 listopada.

Do tej pory producenci motocykli nie ścigali się w walce o moc maszyn, uznając to za niebezpieczne. Stwierdzili, że skupią siły i fundusze na rozwijaniu komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Stało się tak po premierze 200-konnej Suzuki Hayabusy w 1999 roku. Ten zapas mocy uznano za górną granicę dla motocykli, choć i tak przekraczającą granicę zdrowego rozsądku.

Może Japończycy do premiery wersji drogowej zmienią nazwę z Ninja na Kamikaze.Dodał(a): fisci Sobota 04.10.2014