Jak zimą spalać mniej paliwa?

Zimą spalanie paliwa w samochodzie wzrasta, bo jeździmy na chłodnym silniku, z powodu śniegu częściej na niższych biegach i wyższych obrotach. Oto parę rad, które mogą ci pomóc zmienić styl jazdy na bardziej oszczędny.
iStock-531502721.jpg

1. Przez pierwszy kwadrans jazdy nie przekraczaj 2500 obrotów na minutę, nie przyspieszaj gwałtownie i nie hamuj silnikiem – wprowadzanie zimnego silnika na wysokie obroty mocno podwyższa spalanie.

2.  Nie nastawiaj ogrzewania na maksa. Klimy używaj, gdy szyby są zaparowane i ograniczają widoczność – nawet o 20 % podwyższa ona zużycie paliwa.

3. Stosuj opony zimowe, bo mają one lepszą przyczepność, unikniesz buksowania. Pamiętaj o właściwym ciśnieniu powietrza. To też  przekłada się na oszczędność paliwa.

4. Warto sprawdzić olej, filtry. Stare mogą zwiększyć spalanie do 10 proc.

5. Zeskrobuj szron z szyb przy wyłączonym silniku. Pracując na luzie kopci paliwo bez sensu, naprawdę zaczyna pracować i szybko grzać się gdy już jedziesz.

6. Spaceruj więcej. Nic tak nie zużywa silnika, jak odpalanie go zimą, by przejechać 300 metrów do sklepu z piwem.Dodał(a): PS Środa 16.01.2019