Hennessey Exorcist Camaro – najszybszy muscle car świata

Ta fura, mimo że w nazwie ma egzorcystę, ma w więcej wspólnego z demonami niż ktokolwiek by przypuszczał. Głównie dlatego, że sama jest demonem prędkości.
the-exorcist-hennessey-217-mph-uvalde-14.jpg

Hennessey Exorcist Camaro został stworzony tylko w jednym celu – by zwalczać demony. A konkretnie – jednego, czyli Dodge’a Demona, który do tej pory był najszybszym muscle carem świata. Demon ma 840 KM i był w stanie wycisnąć z siebie powyżej 300 km/h.

Ale że marka Hennessey ma obsesję na punkcie ustanawiania kolejnych rekordów prędkości (vide: Hennessey Venom), to nie trzeba było długo czekać na jej odpowiedź mającą poskromić Dodge’a Demona. Jest nią Hennessey Exorcist zbudowany na bazie nowego Chevroleta Camaro, który z jednej strony przepędzi precz wszelkie złe duchy z dróg, ale z drugiej napędzi niezłego stracha jego kierowcy.Pod maską Exorcista drzemie bowiem 1000 piekielnych rumaków, które są w stanie rozbujać tę furę do 350 km/h, a do setki – w ledwie 3 sekundy. By to osiągnąć Hennessey wyposażyło dodatkowo auto w wysokoprzepływowe superdoładowanie, taki sam intercooler czy wydech ze stali nierdzewnej.

Egzorcysta zostanie wyprodukowany jedynie w 100 egzemplarzach, a jego koszt wyniesie 120 tys. dolarów, czyli nieco ponad 400 tys. złotych.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Hennessey Piątek 23.02.2018