Helikoptery będą strzelać laserami

To nie science fiction, a prawda. Jeden z największych koncernów zbrojeniowych na świecie przetestował nowy rodzaj działek laserowych, które staną się wyposażeniem wojskowych śmigłowców.
rayth.jpg

Helikoptery Apache AH-64 będące na stanie amerykańskiej armii są bardzo dobrze wyposażone, szybkie, zwrotne i mogą zlikwidować cel, zanim zostaną zauważone przez przeciwnika. A teraz dodatkowo otrzymają specjalne działka laserowe, wypuszczające wiązki o wysokiej częstotliwości.

Jeden z największych koncernów zbrojeniowych świata Raytheon Company, przetestował takie działko w ośrodku szkoleniowym w Nowym Meksyku pod nadzorem żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych. Wojskowi obserwowali jak Apache AH-64 namierzył i zniszczył cel, w którym nie było żywych osób.

Największą trudnością przy projektowaniu takiej broni jest to, że działko musi zlokalizować potencjalny cel, w trakcie manewrów śmigłowcem. Dlatego laser współpracuje z zaawansowanym systemem namierzającym. Według danych producenta broń jest w stanie zidentyfikować odpowiedni obiekt w odległości do 1,4 kilometra.

Nowy rodzaj broni będzie wciąż testowany, ale przedstawiciele Raytheno Company twierdzą, że dzięki zdobytym podczas testów informacjom są na dobrej drodze, aby niedługo z tych działek mogła korzystać amerykańska armia.

Czekamy na odpowiedź polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej.

ZOBACZ GALERIĘ SEKSOWNEJ WETERANKI

Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: http://www.raytheon.com Wtorek 27.06.2017