Grupa Speed ma nowe fury. To ich najmocniejsze maszyny

Przed nami długi weekend. Dla wielu pierwszy w tym roku, w ciągu którego wybiorą się na dalsze wyjazdy. Będzie to też test dla nowych radiowozów policyjnej grupy Speed.
speed2.JPG

Dla wszystkich, których noga jest cięższa niż lżejsza mamy dwie wiadomości: dobrą i złą. Zacznijmy od tej drugiej: flota polskiej policji drogowej wzbogaciła się o nowe radiowozy. Dobra nowina jest taka, że wszystkie są oznakowane. 

CZYTAJ TAKŻE: PAKIET DEREGULACYJNY. BEZ PRAWA JAZDY I WYMIANY TABLIC

Do mazowieckiego oddziału policyjnej grupy Speed trafiły Skody Superb z benzynowymi silnikami 2.0 TSI. Wszystkie pojazdy mają napęd na cztery koła oraz moc 272 KM. Ich maksymalna prędkość to 250 km na godzinę, a setka na liczniku pojawia się w 5,7 sekundy. Każdy z ośmiu wozów jest wyposażony w kamerę Videorapid, a to oznacza, że niewiele się ukryje przed stróżami prawa. Cały przetarg wyceniono na 1 879 440 zł. 

speed3.JPG
Jeśli komuś w tym kraju się powodzi, to jest to z pewnością grupa Speed. Od 2019 roku jednostka wzbogaciła się 163 nowych pojazdów. Pośród nich znajdują 125-konne motocykle BMW RT, BMW o mocy 182 KM a także nieoznakowane BMW serii 3 o mocy 252 KM. Najnowszy nabytek, to najmocniejsze pojazdy w garażu Speed.Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Policja Wtorek 09.06.2020