Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse „Jean Bugatti“

Powstaną jedynie 3 egzemplarze tego wózka, a każdy z nich będzie kosztował około 10 milionów złotych!
Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Jean Bugatti


Kolejne Bugatti z edycji „Legend Edition” – to już drugi z sześciu modeli specjalnych, które powstaną dla uczczenia historii firmy. Pierwszym był Jean-Pierre Wimile Special Edition i również powstał jedynie w trzech egzemplarzach. Właśnie zaprezentowano model Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse „Jean Bugatti“.

Tym razem manufaktura z Molsheim w Alzacji uhonoruje Gianoberto Carlo Rembrandt Ettore Bugatti – najstarszego syna założyciela firmy. Wołano na niego Jean i zasłynął ze stworzenia jednego z najciekawszych aut w historii i jednego z najdroższych w obecnych czasach – Bugatti Type 57SC Atlantic. Stworzono cztery sztuki tego cuda, dwa przetrwały do dziś. Miał silnik o pojemności 3,2 i moc 200 koni mechanicznych. Imponujący wynik jak na auto produkowane w latach trzydziestych ubiegłego wieku (1936-1938).

W wieku 27 lat Jean stanął na czele firmy i zaczął nadawać jej charakter, który znamy do dziś – unikatowa marka mocnych i ekskluzywnych superaut. Trzy lata później, w 1939 roku rozbił się swoim Bugatti na drzewie i zginął. Na szczęście jego dziedzictwo jest kontynuowane.Ten model, tak samo jak Jean-Pierre Wimile Special Edition, powstanie na bazie Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse. Oznacza to, że napędzać go będzie motor W8 o pojemności 8 litrów i mocy 1200 koni mechanicznych. Pierwszą setkę łyka w 2,6 sekundy.

Nadwozie zrobione jest z włókna węglowego, co wzmacnia i odchudza konstrukcję. Pierwszy raz użyto platyny w zdobieniu Bugatti – pokryto nią grill. Wnętrze jest jeszcze ciekawsze. Świetnie zestawiono brąz z beżem na skórzanej tapicerce, a także wszyto w nią zarysy Type 57SC Atlantic. Dodano do tego całą masę chromu, dźwignię zmiany biegów z drzewa różanego oraz podpis i portret Jeana.

Pamiętaj, że 10 milionów złotych za "Jean Bugatti" to cena bez podatków. Wyjmij zatem z bankomatu trochę więcej banknotów.Dodał(a): fisci Wtorek 10.09.2013