Podniebna jazda

Kobieta grozi ci rozstaniem, jeśli nie kupisz auta bez dachu? Obciach zminimalizujesz, wybierając wyjątkowy model.

auto

FORD MUSTANG SHELBY GT500 CONVERTIBLE
Wersja wściekłej Kobry na Anno Domini 2010 nie wprowadza wielkich rewolucji stylistycznych – to nadal dobrze znany Mustang po solidnej kuracji sterydami dla koni wyścigowych. Najważniejsze zmiany nastąpiły pod maską: pojemność turbodoładowanego silnika zwiększono do 5400 cm³, dzięki czemu moc wynosi teraz niebagatelne 540 KM. Pomimo wysokiego dziś kursu dolara w amerykańskim salonie samochodowym takie cudo kosztuje niewiele ponad 170 000 zł.

Sex, Sesje i Męski Styl - uaktywnij się na naszym Fan Page'u 

MORGAN AERO SUPERSPORTS
Angielska manufaktura w ubiegłym roku obchodziła swoje setne urodziny. Zamiast tortu przygotowała na tę okazję boski koncept, który wkrótce będziesz mógł nabyć za 540 000 zł netto. To okazyjna cena za pojazd piękniejszy niż wszystkie modelki, które przewinęły się przez sypialnię Robbiego Williamsa. Do tego naprawdę szybki – bo przy mocy 367 KM jest lekki niczym kolacja wspomnianych modelek.

PININFARINA ALFA ROMEO 2UETTOTTANTA
Bella! Kolejna urodzinowa niespodzianka, czyli projekt przedstawiony z okazji 80. rocznicy powstania studia projektowego Pininfarina oraz 100–lecia marki Alfa Romeo. Ten wyuzdanie uwodzicielski roadster, wyglądający jak skrzyżowanie statku kosmicznego z Alfą Spider Duetto z lat 60. ub. wieku, pokazuje, jak może wyglądać kolejna generacja seryjnej Alfy Romeo Spider. Jeśli tak rzeczywiście będzie wyglądała, obu włoskim firmom już dziś życzymy 1000 lat!


VW NEW BEETLE  BLACKORANGE
Za rok na drogi wyjedzie kolejna generacja ‚‚Garbusa”, czyli auta dla mężczyzn wrażliwych, subtelnych i ładnie pachnących. Nim to nastąpi, możesz kupić auto limitowanej edycji Blackorange z gustownymi dodatkami (m.in. kalkomania z boku pojazdu, 17–calowe alufelgi i tuning wnętrza). Cena to ok. 92 000 zł.


BENTLEY CONTINENTAL SUPERSPORTS CABRIO
Moc 630 KM i moment obrotowy robiący wrażenie nawet na kapitanach lodołamaczy: 800 Nm. Dzięki temu, choć masa i rozmiary również stawiają go w lidze wielkich statków, pojazd rozpędza się do stu kilometrów w 4,2 s i osiąga 325 km/h. Cena? Jeżeli jesteś godzien takiego wozu, nie pytaj o podobne banały.


MAZDA MX–5
Już od 20 lat kolejne wersje tego modelu pokazują światu, czym jest roadster idealny: MX–5 (zwany też Miatą) posiada miękki dach, napęd na tył, prowadzi się jak marzenie i, dzięki niskiej masie, jest szybki pomimo niewielkiej mocy (silniki 126 i 160 KM). Do tego – jeśli wziąć pod uwagę frajdę, jaką oferuje – nie kosztują majątku – nowa Miata w polskim salo-nie kosztuje niecałe 94 000 zł.


TESLA ROADSTER
Nie pochwalamy ekologii w motoryzacji, lecz jeżeli już koniecznie chcesz być ‚‚zielony’’, to powinieneś chronić matkę ziemię we wspaniałym stylu. Oto wspólne dzieło amerykańskiej firmy Tesla Motors oraz brytyjskiego Lotusa. Dwumiejscowy otwarty pojazd z silnikiem elektrycznym o mocy 248 KM pierwszą setkę łyka (w ciszy) w 4 sekundy


Dodał(a): ckm.pl Środa 15.02.2012