36 000 koni mechanicznych!

Ciężarówka o takiej mocy rozpędza się do 600 km/h! Napędzana jest trzema silnikami odrzutowymi, które kiedyś wymontowano z myśliwców.
shockwave.jpg

Darnell Racing Enterprises ma trzy odrzutowe ciężarówki, ale to Chevy z 1957 roku przyciąga najwięcej uwagi. Odpowiednio zmodyfikowany kolos, ważący trzy tony, napędzany jest trzema silnikami odrzutowymi Lockheed, które łącznie generują 36 000 koni mechanicznych! To pozwala na rozpędzenie ciężarówki do 601,6 km/h. Dzięki temu wyczynowi, na swoje łamy przyjęła ją Księga Rekordów Guinnessa. Ćwierć mili pokonuje w 6,35 sekundy, osiągając przy tym prędkość 409,6 km/h.Przeciążenia w ciężarówce Shockwave podczas jazdy wynoszą na początku 4G, po czym winduje do 6G. Gdy kierowca hamuje wypuszczając dwa spadochrony, doznaje ujemnego przeciążenia rzędu 9G. Kierowcy F1 podczas wyścigu zmagają się zazwyczaj z wartościami 4-5G.

shockwave1.jpg

Szalona ekipa obchodzi właśnie 30-lecie swoich występów i pokazuje możliwości swoich odrzutowych pojazdów podczas pokazów i festynów. W ciągu jednego przejazdu w trakcie takiego eventu ciężarówka potrafi wyżłopać 680 litrów paliwa! Nadal narzekasz, że Twoje auto dużo pali?shockwave2.jpg

Dodał(a): fisci / fot.: flashfirejettrucks.com Wtorek 03.02.2015