Wiemy, kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji! Padło na byłego selekcjonera Portugalii

Fanom piłki nożnej zdecydowanie ostatnie dni dłużyły się w nieskończoność, a wszystko za sprawą niewiadomej dotyczącej nowego selekcjonera reprezentacji naszego kraju. Sprawa się już wyjaśniła, padło na Fernando Santosa.
Zrzut ekranu 2023-01-23 o 20.33.51.png

Przez ostatnie lata Santos prowadził reprezentację Portugalii, z którą w 2016 r. sięgnął po mistrzostwo Europy. Według kontraktu, ma on być szkoleniowcem naszych orłów przynajmniej do końca eliminacji Euro 2026.

Polska reprezentacja pozostawała bez selekcjonera od 1 stycznia br. Cezary Kulesza nie zdecydował się na przedłużenie umowy z Czesławem Michniewiczem, więc po jej wygaśnięciu szukał nowego trenera. Czekaliśmy ponad 20 dni, ale patrząc na to, kto finalnie poprowadzi naszych reprezentantów, warto było czekać!

Największy sukces Santosa to niewątpliwie wcześniej wspomniany triumf na Euro 2016, chociaż trzeba przyznać, że kontuzjowany ówcześnie Cristiano Ronaldo bardzo mu pomógł, jeśli nie wyręczył w udźwignięciu spotkania z Francją. Nie można mu jednak odbierać tych zasług. Pozostaje więc trzymanie kciuków i nadzieja, że losy naszych reprezentantów wrócą co najmniej do poziomu reprezentowanego przez orłów podczas prowadzenia ich przez Nawałkę. Oczywiście będzie fenomenalnie, jeśli ten poziom przewyższymy. 

24 stycznia ma się odbyć konferencja, na której Santos zostanie oficjalnie wybrany. Można jednak mówić o niemalże stuprocentowej pewności, ponieważ Cezary Kulesza dodał wyjątkowo wymowne zdjęcie na swoim profilu na Twitterze:Czekamy na najbliższe spotkania naszej reprezentacji, w których Santos będzie miał okazję do przedstawienia swoich umiejętności szkoleniowych.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / twitter.com Poniedziałek 23.01.2023