Mecz Polska – Albania musi zostać przełożony. Powodem znów Narodowy

Mecz Polska – Albania zaplanowano na 27 marca. Mimo to, już wiemy, że naprawa wad konstrukcji na narodowym potrwa znacznie dłużej. PZPN jest zobowiązany przenieść mecz do innego miasta.
Zrzut ekranu 2023-02-8 o 13.04.22.png

Polacy zagrają w czeskiej Pradze 24 marca, inaugurując rozgrywki do Euro 2024. Kolejny mecz eliminacji miał odbyć się na Stadionie Narodowym. W rozmowie z RMF FM Minister Sportu przyznał, że naprawa przedłuży się „ Na sto procent”. „Nie możemy dłużej mydlić oczu kibicom i PZPN–owi” – dodał Borniczuk.

„Od połowy grudnia zespół ekspertów pracował nad tym, by przede wszystkim pobrać próbkę z uszkodzonego elementu, abyśmy mogli zdiagnozować przyczynę powstania wady. To z kolei pozwoli nam, na opracowanie długoterminowego planu naprawczego" - powiedziała rzeczniczka Stadionu Narodowego Małgorzata Bajer.
Próbkę udało się, jednak pobrać zaledwie dwa tygodnie temu, co już wtedy stawiało mecz pod znakiem zapytania.

W Zaistniałej sytuacji PZPN ma obowiązek wskazać inny stadion, na którym może zostać rozegrany mecz Polska – Albania. Na podjęcie decyzji i przekazanie jej UEFA mają czas jedynie do poniedziałku. Według ustaleń eurosport.pl rozważane są trzy stadiony: w Gdańsku, we Wrocławiu i Poznaniu. Wstępnie decydenci skłaniają się ku pierwszemu wyborowi, jednak ta informacja nie jest jeszcze potwierdzona. 

Stadion Narodowy pozostaje nieczynny od połowy listopada 2022 roku. Wada konstrukcji dachu spowodowała pilne przeniesienie meczu Polska – Chile na stadion Legii. obiekt został otwarty ponownie w połowie grudnia, jednak trybuny i płyta stadionu nadal pozostają niedostępne dla kibiców.


Dodał(a): CKM.PL Środa 08.02.2023