Walcz jak mężczyzna

Jakiś oprych napadł Cię w ciemnej uliczce? No to ma problem!
Walcz jak mężczyzna
Koniec z uciekaniem! Dość oddawania komórek i portfeli! Oto lista ciosów, które pomogą, gdy znajdziesz się z napastnikiem sam na sam. Otrzymaliśmy ją od kulawego mnicha z klasztoru Szaolin. Spotkaliśmy go, gdy zalewał ciepłą polską wódką smutki po zamkniętym
Stadionie Dziesięciolecia. Gwoli dziennikarskiej staranności sytuacje dodatkowo omówiliśmy z Januszem Jackowskim, byłym instruktorem polskich policyjnych jednostek antyterrorystycznych. Uwaga: to tylko instrukcja. Jeżeli chcesz walczyć, zapisz się
do najbliższego klubu sztuk walki.

TYGRYS Z PÓŁOBROTU
➊ Napastnik podchodzi do ciebie, popycha, szuka zaczepki. Zwykle w takich przypadkach ma opuszczone ręce. To  bardzo dobrze...
➋ Obróć się do niego lewym bokiem, tak jakbyś chciał uciekać, i przenieś ciężar ciała na prawą nogę.
➌ Teraz najważniejsze: obracając się na prawej nodze, wyrzuć lewą wysoko w górę, w kierunku jego szczęki. To bardzo trudne, ale po kilku tygodniach treningu zdołasz opanować ten ruch.
➍ To firmowy cios Chucka Norrisa, więc go nie zepsuj. Ważne, byś odwracał się na całej stopie, a nie na palcach, bo stracisz równowagę. Sekretem tego ciosu jest siła wychodząca z biodra, a nie z kończyny. Ruch więc powinien wyglądać tak: najpierw obraca się ramię, potem biodro, a na końcu noga.

ZEZOWATA MAŁPA
➊ Koleś popchnął cię na ziemię, usiadł na tobie i wali jak w bęben? Spokojnie, już za chwilę to on będzie potrzebował pomocy pogotowia.
➋ Lewą ręką sięgnij w kierunku jego szyi. Widząc twoją próbę, facet będzie próbował się odsunąć. Spokojnie, o to właśnie ci chodzi.
➌ Zyskałeś kilka centymetrów. Dalej próbuj chwycić go za szyję, ale teraz wsuń między was zgiętą w kolanie nogę. Stopę oprzyj o jego brzuch. I tu uwaga: jeżeli umieścisz ją nisko, np. na biodrze czy w okolicach krocza, cios nie da takiego efektu, o jaki ci chodzi.
➍ Jeżeli udało ci się chwycić gościa za kark albo ucho, puść. Nie będzie ci to już potrzebne. Za to bardzo silnie wyprostuj nogę. Napastnik wyleci w powietrze jak wystrzelony z procy!

GRZMIĄCA KOZA
➊ Idziesz sobie ulicą, a tu nagle jakiś bandyta staje przed tobą i chce, byś mu oddał komórkę i portfel. Co za niedopuszczalne zachowanie!
➋ Facet jest większy i pewnie silniejszy od ciebie. Trzeba więc szybko sobie z nim poradzić. Kopnij go w jądra. Jeżeli stoi blisko, zrób to kolanem, jeżeli dalej – stopą.
➌ Napastnik na pewno uklęknie z bólu. Wykorzystaj to i bez wahania stań za nim.
➍ Obejmij go kolanami, lewą ręką chwyć za szczękę i pociągnij. Zamiast twardej kości potylicznej masz przed sobą wrażliwą na urazy żuchwę i skroń.
➎ Teraz wszystko zależy od ciebie. Cios w żuchwę bardzo go zaboli (możesz nawet ją wybić), a cios w skroń prawie na pewno pozbawi przytomności.
➏ Uważaj! Cios w skroń może zabić!

Dodał(a): Aleksander Hepner Poniedziałek 20.06.2011