WakeGP: Bydgoszcz była łaskawa

Rewelacyjna pogoda, wspaniała sceneria i świetna atmosfera – tak najtrafniej można podsumować WakeGP w telegraficznym skrócie.
DSC_5869.jpg

Od strony sportowej, zawodnicy wykazali się niesamowitymi umiejętnościami. Trasa przejazdu, ze względu na specyfikę akwenu, była krótsza niż zwykle i pod kątem czasu zbliżona do amerykańskich zawodów. Skrócone, ale mocno intensywne rundy, pokazały kibicom kwintesencję tego sportu – riderzy momentalnie po wyjściu z wody, musieli przejść do prezentacji trików. A publiczność zgromadzona na brzegu reagowała bardzo spontanicznie, szczególnie na juniorów.

Znów dominowała Czeszka, Jana Vlcek, której udało się dokręcić 720, a także 180 w obie strony. Wśród mężczyzn królował Tomek Frant, który z racji zdobytych do tej pory nagród, może otworzyć sklep z telewizorami. Inni riderzy świetnie adaptowali się do formuły krótszych przejazdów i walczyli o punktację już od pierwszych sekund po puszczeniu liny.

DSC_6752.jpg

Bydgoszcz przyjęła WakeGP bardzo gościnnie, a kibice byli zachwyceni przejazdami riderów. Głośne brawa, jęki przejęcia podczas upadków oraz okrzyki zachwytu, gdy zawodnicy wzbijali się nad falę - to niosło się nad zakolem Brdy. No i oczywiście największy aplauz podczas nocnego przejazdu.

Aleksander Lange dźwignął trudny warun i na oledowanej desce, za rozświetlonym MasterCraftem, przecinał Brdę, z Operą Novą w tle. Niebo rozświetlały pioruny, które stworzyły epicki klimat na zamknięcie wieczoru na wodzie.

DSC_5061.jpg

Bo na lądzie imprezę właśnie rozkręcali DJ VAZEE i DJ KEBS. Wcześniej, jak zwykle, swoim wokalem zaczarowała Martina M. Niesamowita skala jej głosu może zawstydzić niejedną divę. Coraz więcej osób korzysta również z warsztatów didżejskich i tanecznych, co każe pomyśleć o wspólnym występie na zamknięcie sezonu WakeGP w hotelu Warszawianka w Jachrance już 25 sierpnia. Wpiszcie tę datę w kalendarzu i rozgrzejcie biodra, bo to będzie wielkie wydarzenie!

Oto lista zwycięzców WakeGP Bydgoszcz 2018:
Kategoria Junior:
1. Filip Vlcek
2. Leon Frant
3. Iwo Frant

Kategoria Women:
1. Jana Vlcek
2. Majka Śmietana
3. Magda Rzepecka

Kategoria Men:
1. Tomek Frant
2. Martin Vlcek
3. Peter Solomcik

Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Poniedziałek 13.08.2018