TOP 10 momentów KSW 33 + bonusy

Nie oglądałeś 33. Gali KSW w Krakowie? Żałuj! Jednak na osłodę Federacja wypuściła wideo z najbardziej spektakularnymi momentami wieczoru. Klip powstał przy okazji przyznania bonusów za najlepsze akcje podczas Konfrontacji.
mamed-ksw33.jpg


Bonusy dla zawodników za walki podczas KSW 33:

Najlepsza walka
Za taką uznano starcie Artura „Kornika” Sowińskiego z Kleberem Koike Erbstem. Panowie bili się o pierwszy w historii pas KSW w wadze piórkowej. Wielokrotnie Artur był w potrzasku, a przynajmniej tak wyglądało to z pozycji widza. Jednak Polak cały czas zapewniał gestami rąk, że jest daleko od poddania. Przeciwnik patrzył błagalnie na sędziego, by ten odklepał walkę. Ale to „Kornik” ostatecznie jednogłośnie wygrał na punkty.

Najlepszy nokaut – w tej kategorii przyznano dwie nagrody
Pierwszą otrzymał Karol Bedorf, który atomowym kopnięciem w głowę powalił Michała Kitę. Przeciwnik nie spodziewał się, że ważący niemal 117 kg „Coco” uniesie nogę z taką łatwością, na taką wysokość. Bedorf nawet nie doskakiwał rywala, by poprawić. Karol mógłby zostać drwalem nie tylko ze względu na brodę, ale i na umiejętność powalenia takiego kloca jak Michał Kita.Druga nagroda należała się Mamedowi Khalidovi. W 31 sekund rozprawił się ze swoim przyjacielem Michałem Materlą. Zaczął od prawego sierpowego, który trafił w punkt i zachwiał przeciwnikiem. Doprawił kolanem, choć wydawało się lekko wyhamowane w obawie o zdrowie kolegi. A może to resztka sił w prawym cepie wyhamowała Mameda. Później prawy prosty na głowę powalił Michała na deski. Tam pretendent do tytułu nie pozostawił przyjacielowi żadnych szans. Materla był już nieobecny.


Najlepsze poddanie
Bonus miał otrzymać Anzor Azhiev za jedyne poddanie tego wieczoru. Federacja wstrzymała jednak nagrodę za niesportowe zachowanie zawodnika. Najprawdopodobniej chodzi o uderzenie, które Czeczen wymierzył Vaso Bakocevicowi już po gongu kończącym walkę. Raczej nie poszło o gest podcinanego gardła, bo ten na ważeniu wykonywał już Czarnogórzec.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Środa 02.12.2015