Polski skok ze stratosfery zakończony trzema rekordami

Jakiś czas temu pisaliśmy wam o trzech Polakach, którzy szykują się na skok ze stratosfery. Po kilku próbach, które uniemożliwiały złe warunki atmosferyczne, w końcu udało się im pobić obiecane trzy rekordy!

polski skok ze stratosfery

Misja "Polska Stratosfera" zakończona powodzeniem! Arkadiusz Majewski, Tomasz Kozłowski i Tomasz Witkowski wznieśli się balonem na wysokość 10 600 metrów i z powodzeniem wykonali skok spadochronowy.

Nasi rodacy łącznie pobili aż trzy rekordy (dwa Europy: najwyższego skoku spadochronowego i najwyższego skoku spadochronowego trzyosobowej formacji z balonu na ogrzane powietrze oraz rekord Polski w najwyższym locie balonem na ogrzane powietrze). 

Po sukcesie pierwszej misji, skoczkowie szykują kolejną. Tym razem ich celem jest aż dwukrotne zwiększenie wysokości (do 22 000 metrów!). Dokonanie tego, musi się jednak wiązać z niemałym wydatkiem. Aby wykonać taki skok, mężczyźni będą bowiem potrzebować m.in. specjalnie uszytego balonu czy chociażby skafandrów ciśnieniowych.

Bez nowego balonu zamierza sobie natomiast poradzić pilot obecnego - Dariusz Brzozowski. Mężczyzna zamierza pobić kolejny rekord w tej samej maszynie. Pilot planuje się nim wznieść na wysokość 15 000. metrów.


Dodał(a): BJ, fot.: polskastratosfera.pl Piątek 05.12.2014