Polska - Słowacja, debiut Nawałki

Dzisiaj selekcjonerski debiut Adama Nawałki. Wieczorem na wrocławskim stadionie nasza kadra podejmie Słowaków. Czas wreszcie coś wygrać!
Adam Nawałka


Poprzedni selekcjoner biało-czerwonych sprawdził prawie wszystkich. Przyznajemy szczerze, że w pewnym momencie spodziewaliśmy się powołania. Niestety Waldemar Fornalik nie zdążył...  Sromotnie przegrał eliminacje i z kadrą musiał się pożegnać… Zastąpił go znany ze swojej stanowczości i ekspresyjności kolega z boiska prezesa PZPN-u Zbigniewa Bońka Adam Nawałka, który już na wejściu zrobił rewolucję!

belka_zobacz-wideo-tygodnia.jpg

W jego oczach uznania nie znalazło kilku piłkarzy, którzy byli trzonem u poprzednika. Nie ma Kamila Glika, Jakuba Wawrzyniaka, Sebastiana Boenischa czy Jakuba Koseckiego! Są nowi. Może nie młodzi, ale ci, którzy mają poprowadzić nas do Mistrzostw Europy we Francji! Jak chociażby Marcin Kamiński z Lecha Poznań. Selekcjoner dał także szansę Piotrowi Ćwielongowi, któremu czasami pogoda nie sprzyjała do gry ... Prawdziwą sensacją jest powołanie czwartego bramkarza – Rafała Leszczyńskiego z pierwszoligowego Dolcanu Ząbki!Od 1997 roku żaden z naszych selekcjonerów nie wygrał w debiucie. Jak ostatni uczynił to Janusz Wójcik ogrywając 1-0 Węgrów. Mamy nadzieję, ze tę niechlubną tradycję zmaże dzisiaj Nawałka i nasza drużyna dokopie południowym sąsiadom. Selekcjoner zapowiedział, że wyjściowy skład przedstawi piłkarzom 90 minut przed spotkaniem. Wszystko po to, by każdy z nich był do końca zmotywowany i wiedział, że jest potrzebny.

Przypuszczalny skład na Słowację:
Boruc - Olkowski, Jędrzejczyk, Kamiński, Kosznik - Jodłowiec, Krychowiak - Sobota, Mierzejewski, Błaszczykowski - Lewandowski

Mecz rozpocznie się o 20-45. Transmisja w TVP i Polsacie Sport.
Dodał(a): Ostatni Mohikanin Piątek 15.11.2013