Padł rekord świata w podnoszeniu hantla jedną ręką

Pamiętasz czasy, kiedy Pudzian był najsilniejszym człowiekiem na świecie i z niecierpliwością czekałeś, aż przestawi kolejnego TIR-a? Mariusz teraz jest fighterem, ale to nie znaczy, że strongmani zniknęli. Jeden z nich pobił rekord świata w podnoszeniu hantla jedną ręką.
screenshot-20200529-014052-copy-1400x733-1.jpg
Czterokrotny mistrz Ukrainy w strongman, Oleksii Novikov to pierwszy zawodnik, który podjął się próby pobicia rekordu świata w podnoszeniu jedną ręką hantla ważącego 100 kg. Poprzedni wynik wynosił 11 powtórzeń w 75 sekund.

Ukrainiec podniósł 100-kilogramowy hantel również 11 razy, ale udało mu się to zrobić w 66 sekund. Bijąc rekord, otworzył dotąd zamkniętą bramę, którą zapewne będą chcieli pokonać kolejni zawodnicy. W końcu skoro Novikov pokazał, że da się to zrobić szybciej, z pewnością znajdą się śmiałkowie, którzy będą chcieli przebić jego wynik.Oleksii ma zaledwie 23 lata, a już cztery razy został mistrzem ukraińskich strongmanów. W 2019 roku zadebiutował także w światowej edycji zawodów. Bijąc rekord, zwrócił na siebie uwagę innych siłaczy i dziennikarzy, którzy już szukają faworyta do pobicia nowo ustanowionego rekordu.

Wśród pretendentów jest także pięciokrotny mistrz Polski i dwukrotny wicemistrz świata strongman Mateusz Kieliszkowski. Według portalu fitnessvolt.com 26-latek miałby szansę na pokonanie Ukraińca.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Poniedziałek 01.06.2020